תוכנית בועטות
רשת "שחקים עפולה"

קבוצות כדורגל לבנות נפתחו בשני בתי ספר בעפולה. שלומי אלבז, מנהל אגף הספורט: "אנחנו עם הפנים קדימה גם להקמת קבוצת כדורגל נשים רשמית"

עיריית עפולה, הכניסה לאחרונה באמצעות אגף הספורט העירוני הפועל בהובלת רשת "שחקים עפולה" תוכנית מיוחדת לבתי הספר היסודיים בית זאב ויהלום, "בועטות" במסגרתה נערכים אימוני כדורגל מקצועיים לבנות בכיתות ד-ו.

בועטות היא תכנית ספורטיבית – חברתית לילדות ונערות, שפותחה על ידי היוזמה החינוכית ספורטיבית ע"ר, במסגרתה פועלות קבוצות כדורגל לבנות, המשלבות בפעילותן גם פעילויות העשרה חברתיות. בשנה הנוכחית, משתתפות בתוכנית "בועטות" בישראל כ- 1000 שחקניות בכ-80 קבוצות לגילאי 9-12 בכל רחבי ישראל. מטרת התוכנית היא לקדם את השוויון המגדרי בחברה הישראלית, באמצעות הקמת קבוצות כדורגל – שנתפס כתחום שהוא נחלתם הכמעט בלעדית של גברים – לילדות ונערות, תוך העצמת המשתתפות, חיזוק הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות, שיפור הדימוי הגופני, הגברת ההערכה העצמית, תחושת השייכות לסביבתן, עידוד אורח חיים ספורטיבי ובריא ושבירת סטיגמות חברתיות.

תוכנית בועטות
רשת "שחקים עפולה"

השנה נפתחו בעפולה שתי קבוצות, בבתי הספר יהלום ובית זאב. את הקבוצה ביהלום מאמן עודד נאור, מורה לחינוך גופני בבית הספר ואת הקבוצה בבית זאב מאמן אורי באום, מאמן מקיבוץ גבעת עוז. הקבוצות, שמונות כ-15 חניכות, מקיימות במהלך השבוע שני אימוני כדורגל, אשר אחד מהם משלב בנוסף גם פעילויות העשרה חברתיות. כמו כן, אחת לחודש וחצי מתקיים טורניר כדורגל אזורי בו זוכות החניכות להיפגש עם ילדות מיישובים ושכונות אחרות, חלקן מרקע דתי ותרבותי שונה. בטורנירים ניתן דגש מיוחד להתנהגות ספורטיבית ובסופו הקבוצה המצטיינת זוכה ב-"גביע הקבוצה ההוגנת".

שלומי אלבז, מנהל האגף הספורט: "בהובלתו של ראש העיר אבי אלקבץ אנו זוכים להנחיל את ערכי הספורט למבוגרים וצעירים כאחד. פתיחת תוכנית "בועטות" תהווה מקפצה לבנות נוספות שיקחו חלק בקבוצות ספורט רשמיות שלא יפלו מהקבוצות המובילות בארץ. רק התחלנו"

נבו זעירא, מנהל התוכנית מברך על המהלך: "הבנות בקבוצות בעפולה מתמודדות עם אתגרים כמו התמדה, מאמץ פיזי ומנטלי, שיפור יכולת העבודה בקבוצה ועוד. כיף לראות שהן נהנות. אני מודה לאגף הספורט העירוני ולצוותי בית הספר על שיתוף הפעולה הפורה ומקווה שבעונה הבאה נוכל לפתוח קבוצות נוספות".

תוכנית בועטות
רשת "שחקים עפולה"

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here