שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא"ל מיל' ח"כ מירי רגב הגיעה למגדל העמק בכדי לחנוך את כביש הכניסה הדרומי, החדש לעיר, בהשקעה של כ-80 מיליון שקלים. הכביש שם קץ לפקקי התנועה מהם סבלו התושבים בשעות השיא בעניין שדה תעופה חלופי לנתב"ג בנבטים או ברמת דוד אמרה השרה רגב  כי היא לומדת את הנושא עם הגורמים המקצועיים והיא תדרש לקבלת החלטה בקרוב

סוף לפקקים בכניסה וביציאה ממגדל העמק. שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ תא"ל' מיל' מירי רגב חנכה היום (שלישי) בטקס חגיגי את כביש 73 שסלילתו מביאה פתרון לבעיות הפקקים ביציאה ובכניסה הדרומית למגדל העמק. בטקס השתתפו ראש העיר אלי ברדה, צמרת משרד התחבורה וחברת נתיבי ישראל שסללה את הכביש, ראשי ערים מכל רחבי העמק ואישי ציבור.

הכביש החדש, מתחיל מכיכר "מעלה מיכאל" ומתחבר לכביש 73. בפרויקט הושקעו כ-85 מיליון שקלים בסלילת הכביש ושיפור התשתיות. הכביש יפחית באופן משמעותי את עומסי התנועה בכניסה לעיר וביציאה ממנה.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא"ל מיל' ח"כ מירי רגב: "כפי שנהגתי במשרד התרבות והספורט כאשר קדמתי צדק תרבותי וחלוקת תקציבים אחרת שמתייחסת גם לצפון וגם לדרום, לישראל הראשונה וישראל השניה, גם כאן בכוונתי להביא בשורה של צדק תחבורתי ולעצב את פני התשתיות ומערך התחבורה הציבורית בתוכניות החומש הקרובות. אנחנו מבטלים את הפריפריה – ומחברים את ישראל".

השרה הוסיפה כי בכוונתה לעבוד באופן הדוק מול ראשי הרשויות בעמק, המייצגים את צרכי התושבים ומהווים להם לפה מול משרד התחבורה. "ראשי הרשויות שותפינו למהפכה התחבורתית והם יתעדפו את המשימות הדחופות ויקבלו את הסיוע שנדרש כדי לממש את חזוני לישראל מחוברת".

אלי ברדה ראש עיריית מגדל העמק אמר: "אני שמח לראות פרויקט נוסף, שהושקעו בו מיליוני שקלים, מגיע לסיומו. הכביש החדש ישרת את תושבי מגדל העמק והמבקרים מהאזור, יפחית באופן משמעותי את עומסי התנועה והפקקים ויקל על ציבור הנהגים. מאחל לשרת התחבורה מירי רגב המון הצלחה בתפקיד החדש. בטוח ביכולת שלה לפרוץ נתיבים חדשים באוויר, בים וביבשה ולהטביע חותם במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים".

את הטקס כיבדו בהשתתפותם, סמנכ"ל התשתיות במשרד התחבורה קובי בליטשטיין, יו"ר דירקטוריון "נתיבי ישראל" עודד שמיר ומנכ"ל החברה ניסים פרץ, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל אייל בצר, ראש העיר נצרת עלי סלאם, ראש העיר עפולה אבי אלקבץ, ראש העיר בית שאן ז'קי לוי וראש מועצת רמת ישי עופר בן אליעזר, סגני ראש ערים: סרגי אוקלנדר, אלי בקסיס, שלמה מלחי, שי יזרעאלי, אבי סגלוביץ, אריאל בראון.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here