השמות הפופולאריים של ילדי עפולה
קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה

בשנת הלימודים הקרובה שתצא לדרך ביום ראשון הקרוב יפגשו הגננות והסייעות של גני הילדים בעפולה את הילדים לראשונה ולחלקן מצפה אתגר לא פשוט- לזכור את שמות הילדים . תשאלו את הגננת של גן תרשיש שבגנה ילמדו שש בנות בעלות אותו השם.

3,000 ילדים יפקדו ביום ראשון את הגננות, הסייעות וחצרות המשחקים בגני הילדים ברחבי העיר. עבור הגננות, כמו הילדים, מדובר ביום מרגש במיוחד שבו הם נפגשים ומכירים אלה את אלה לראשונה. עבור מספר גננות ההיכרות הראשונה הולכת להיות מפתיעה במיוחד. קחו למשל את הגננת של גן תרשיש א' ברובע יזרעאל, ורד אלבז, שגילתה השבוע כי בין כל הילדים שתחנך השנה בגן יש לא פחות משש בנות הנושאות את אותו השם- טליה.

 השמות הפופולאריים של ילדי עפולה
קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה

"על אף מספר הילדים הגדול בגן השנה, 35 ילדים, אני נוהגת, כמו יתר חברותיי הגננות אני מאמינה, אני פונה לילד עם מבט בעיניים ומגע בכתף, מה שנקרא קשר אישי" מספרת הגננת ורד אלבז כיצד היא מתכוונת לא להתבלבל בשמות הילדים ובמיוחד של טליה תורג'מן, טליה דה פז, טליה איסקוב, טליה משה, טליה סויסה וטליה יגר.

חשוב לציין כי אלבז לא לבד. גננת נוספת שתיאלץ לחדד כישורים מיוחדים היא הגננת של 'ברכת רחל' שעתידה לגלות שבגנה ילמדו בשנה הבאה 3 בנות הנושאות את השם טליה ו-3 בנות הנושאות את השם שרה לצד לא פחות מ-5 זוגות של ילדות עם שמות דומים – אביגיל, אפרת, הודיה, יעלה ומרים. משימה מאתגרת לכל הדעות. בגן ספיר א' ייקראו השנה הגננות והסייעות בשם עומר יותר מכל שם אחר שכן בגנם ילמדו שלושה ילדים בשם עומר, כמו גם בגן חבצלת א' שם השם המוביל הוא אדל עם שלוש ילדות בעלות אותו השם. יש לציין כי הבדיקה העלתה עוד כי בשאר הגנים יש לא מעט צמדי שמות כאשר לעיתים קרובות השמות הדומים משותפים הן לבנים והן לבנות.

 השמות הפופולאריים של ילדי עפולה
קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here