קרדיט תמונה: דוברות עיריית מגדל העמק
קרדיט תמונה: דוברות עיריית מגדל העמק

בתחרות השנתית של המועצה לישראל יפה זכתה מגדל העמק במגן "חמישה כוכבי יופי" זו השנה השלישית ברציפות. מנכ"ל העירייה: "הפרס הושג בזכות השקעות הכספיות הגדולות, התכניות שפועלות בעיר בשיתוף התושבים ופעילות מוגברת של אגף שפ"ע"

 

עיריית מגדל העמק ואגף חזות העיר (שפ"ע) זכו השבוע להוקרה על מאמציהם בשנה האחרונה בשיפור חזות העיר ושיפור איכות חיי התושבים. בתחרות לשנת 2020 מטעם המועצה לישראל יפה, זכתה העיר בחמישה כוכבי יופי, מספר הכוכבים הגבוה ביותר שמוענקים בתחרות, לאחר שוועדת השיפוט של המועצה לישראל יפה קיימה סיורים בעיר, בהם נבדקו מגוון פרמטרים – החל מניקיון העיר, דרך מתקנים ופעילויות לרווחת הציבור, תחזוקת מבני ציבור ועד פארקים וריאות ירוקות.

את הפרס קיבלו ראש העיר אלי ברדה, מ"מ, סגן ראש העיר ומחזיק תיק חזות העיר סרגיי אוקלנדר, מנכ"ל העירייה שלום זוזוט ומנהל האגף יניב בין יוסף יחד עם סגנו יגאל כהן בטקס צנוע שנערך בלשכתו של ראש העיר.

בתחרות שנערכה לאחרונה השתתפו למעלה ממאה רשויות וישובים אשר העמידו את עצמם לבחינה בתחרות היחידה בארץ, שבודקת את מכלול השירותים והתשתית העירונית שמעניקה הרשות המקומית לתושבים, בדגש על אמצעים לשירות הציבור, שטחים ציבוריים, מוקדי שירותים ציבוריים בעלי רגישות סביבתית ואיכות הסביבה.

מנהל האגף יניב בן יוסף אמר לאחר התחרות: "עיריית מגדל העמק הציבה את שיפור איכות החיים של התושבים כיעד חשוב וכחלק מכך אנחנו דואגים שהם ייהנו ממרחב ציבורי אסתטי, נקי ומטופח. אני פונה לתושבים ומבקש מהם לעזור לנו לשמור על עיר נקייה מתוך עיקרון 'אחריות משותפת' והגישה שאומרת 'נקי היכן שלא מלכלכים'".

מנכ"ל העירייה, שלום זוזוט, בירך אף הוא על ההישג וציין כי: "הניקוד הגבוה ותעודת חמישה כוכבי יופי שקיבלנו הם ביטוי להשקעה הרבה שלנו בטיפוח חזות העיר וחיזוק האמצעים שאנו מפעילים לקידום השירות הציבורי. חשוב לדעת כי הגדלנו את התקציב משמעותית בתוספת של מיליוני שקלים כולל החלפת פחים מוטמנים ברחבי העיר, הפעלת תכניות במערכת החינוך ובאכיפה של אגף הפיקוח".

סרגיי אוקלנדר סיכם: "להגיע לחמישה כוכבי יופי זה לא קל, אבל זה לא הכל. האתגר והמבחן האמיתי הוא לשמר את הישג זה לאורך שנים לשביעות רצונם של תושבי מגדל העמק ולשיפור רמת חייהם. לא מדובר בתקציבים נקודתיים, אלא בהתמדה ובהפניית משאבים לטובת הגברת הניקיון ושיפור פני העיר. הנהלת העיר שמה בראש העדיפויות נושא של חזות העיר, אך אנחנו צריכים עזרה פעילה של תושבי העיר – כל אחד ברחוב שלו, בשכונה, כדי שנוכל לבצע את המשימה המשותפת".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here