הכן עירך לחורף
קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה

עובדי אגף שפע של עיריית עפולה נערכים בימים אלה לימי החורף הסוערים הצפויים השנה באמצעות פעולות מניעה הכוללות תחזוקה שוטפת של מערכות הניקוז בשטח, ניקוי קולטני ביוב וגיזום עצים וענפים במרחב הציבורי. 

עיריית עפולה נערכת באמצעות צוותי אגף שפע לקראת עונת החורף שצפויה להתחיל בקרוב ובמהלכה צפויות מן הסתם מערכות גשמים הסופות המלוות ברוחות חזקות. בימים האחרונים החלו הצוותים לבצע ברחבי העיר פעולות הכנה ומניעה למזג אוויר קיצוני שכללו בין היתר סריקות בשטח, תחזוקה שוטפת של כל מערכות הניקוז, ניקוי קולטני הביוב מלכלוך שהצטבר לאורך חודשי הקיץ וכלל עלים, מקלות ואבנים. יש לציין כי גם צוותי תאגיד המים מי-נעם מבצעים בימים אלה את ההכנות למערכת הביוב העירונית לקראת חודשי החורף.

בנוסף, ביצעו צוותי האגף סיורים עם צוותים של חברת חשמל במטרה לדאוג לגיזום עצים וענפים שנטו ליפול וגילוי מפגעים שונים העלולים לגרום פגיעה ונזק לרשתות החשמל בימי החורף הסוערים. במהלך הסיורים המשותפים אותרו עצים או ענפים בעלי פוטנציאל ליצירת סיכון לציבור ובאמצעות מנוף גבהים בוצע גיזום יזום של אלה הסמוכים לכבלי חשמל במטרה למנוע סיכון עתידי במרחב הציבורי.

הכן עירך לחורף
קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה

מאגף שפע של הרשות קראו לתושבים לוודא שאין על אדן החלון והמרפסות חפצים העלולים  ליפול לרחוב ולגרום נזק לעוברים ושבים ולבדוק תקינות וחוזק של פרגולות מעץ, ברזל או כל חומר אחר. יש לוודא שקולטי השמש המונחים על גגות הבתים מחוברים בצורה בטיחותית ושאין סכנה שיעופו עם הרוחות.

שמעון עמר, מנהל אגף שפע הנכנס אמר: "הערכות נכונה לקראת החורף תשפר את התמודדות שלנו עם אירועים חריגים. המטרה בראש ובראשונה לתת מענה הולם על מנת למזער את המפגעים והנזקים העתידים לפקוד אותנו בכל מזג אוויר סוער ולכן חשוב לנו לפעול מבעוד מועד. אני קורא לציבור לשתף פעולה ולהיערך נכון לקראת חודשי החורף".

הכן עירך לחורף
קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here