עפולה היא העיר עם תוחלת החיים הגבוהה ביותר בצפון
קרדיט: דוברות עיריית עפולה

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו על הרשויות המקומיות בישראל עולה כי העיר עפולה נמצאת במקום הראשון בצפון ובמקום השישי בארץ בתוחלת החיים בישראל ובמקום הרביעי בישראל בהגירה חיובית אחרי ראש העין, חריש ובאר יעקב.

עיר שכיף לחיות בה: העיר עפולה ממשיכה לבסס את עצמה כאחת הערים המובילות והטובות ביותר בצפון. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו לאחרונה על הרשויות המקומיות בישראל עולה כי העיר עפולה נמצאת במקום הראשון בצפון והשישי בארץ בתוחלת החיים עם ממוצע גיל של 81.1 שנים לתושב. מקדימות אותה רשויות כגון מודיעין-מכבים-רעות עם ממוצע גיל של 86.3 לתושב, רעננה 84.8, ירושלים 83.2, תל אביב 82.6 ואשקלון עם ממוצע גיל של 82. במילים אחרות, עפולה היא אחת מבין שבע הערים בישראל שתוחלת החיים של תושביה עוברים את גיל הגבורות, גיל 80.

עפולה היא העיר עם תוחלת החיים הגבוהה ביותר בצפון
קרדיט: דוברות עיריית עפולה

נתון נוסף שמציב את עפולה בצמרת הרשויות בישראל הוא הגירה חיובית. בזמן שרוב הרשויות בצפון סובלות מהגירה שלילית, עפולה ממוקמת על פי הנתונים במקום הרביעי מבין כל הרשויות בישראל עם 1,495 תושבים חדשים אחרי ראש העין (4,708), חריש (3,787) ובאר יעקב (2,595). יש לציין כי בשנת האחרונה המשיכה עפולה להציג נתונים מרשימים נוספים של כ-2,900 תושבים חדשים מדי חודש ולא מן הנמנע כי עפולה תקפוץ בדירוג ותתייצב בשלישיית הערים המובילות בישראל בהגירה חיובית בפרסום הבא של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

עפולה היא העיר עם תוחלת החיים הגבוהה ביותר בצפון
קרדיט: דוברות עיריית עפולה

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here