אורט אורן עפולה - קופצים קדימה
קרדיט צילום: עיריית עפולה.

במינהל החינוך העירוני הביעו שביעות רצון מהקפיצה של בית הספר בשנה האחרונה שבאה לידי ביטוי גם בנתוני הבגרות שפורסמו לפני כשבוע במסגרתם עלה בית הספר ב16% בזכאות לבגרות.   

חוזר לימיו הגדולים: פרסום נתוני הבגרות לפני כשבוע שחשפו עלייה נאה של בית הספר "אורט אורן" בעפולה עילית נתנו את הגושפנקא הסופית שברורה כבר לכולם- התיכון המקיף בעפולה עילית חוזר לימים בהם היה אחד התיכונים המובילים בארץ בכלל ובצפון בפרט.

כידוע, לפני כשש שנים בשנת הלימודים תשע"ג עמדו אחוזי הבגרות של בית הספר על 83% ולפני חמש שנה חלה הידרדרות שהגיעה בשפל לשיעור של כ-60% הצלחה בלבד עד לפרסום נתוני הבגרות שפורסמו לפני כשבוע שמציבים את בית הספר בשיעור של 78%, קפיצה של יותר מ-16% משנה שעברה בה עמד שיעור הזכאות על 61.9%.

וזאת לא הבשורה הטובה היחידה שעולה מהנתונים. עיקר הנחת מגיעה מתוצאות הבגרות האיכותית כאשר בחמש יחידות אנגלית מתייצב בית הספר עם 40.7%, כשלושה אחוז יותר מהממוצע הארצי וכעשרה אחוז יותר מהממוצע העירוני. כך גם בחמש יחידות במתמטיקה שם עומד השיעור על 12.2% אף הוא גבוה מהממוצע העירוני.

עבור ראש מינהל החינוך העירוני טינה ולדמן מדובר בסגירת מעגל אישית שכן בימיה כמנהלת בית הספר התייצב בית הספר התיכון המוביל בעיר ובסביבה וכיום, כחצי שנה בלבד לאחר שמונתה לתפקיד ראש מינהל חינוך, בית הספר חוזר להוביל ולהסב לה ולמקבלי ההחלטות הרבה נחת. "הנתונים ממש מרגשים" אמרה השבוע ולדמן והוסיפה: "מיד עם כניסתו של ראש העיר אבי אלקבץ לתפקיד התחלנו במרתון של תגבורים בקרב התלמידים כדי להכינם היטב לבגרויות החורף ולהבטיח עלייה בזכאות לבגרות וכמו שראש העיר הצהיר מיד עם היבחרו, נשקיע משאבים רבים בתחום החינוך ובכללם בתיכונים בעיר ובראשם 'אורט אורן' שייהנה מהשקעות בתחום הלימודי לצד השקעות בתשתית, הסעות לתלמידים ועוד כדי לתת לילדנו את התנאים הטובים ביותר להצליח".

אורט אורן עפולה - קופצים קדימה
קרדיט צילום: עיריית עפולה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here