30 גופי תאורה עליהם תשלוט מערכת ירוקה לסביבה יהפכו את
דוברות עיריית מגדל העמק

30 גופי תאורה עליהם תשלוט מערכת ירוקה לסביבה יהפכו את "המגדל" האייקון של מגדל העמק לאטרקציה מרהיבה

30 גופי תאורה עליהם תשלוט מערכת ירוקה לסביבה יהפכו את "המגדל" האייקון של מגדל העמק לאטרקציה מרהיבה
דוברות עיריית מגדל העמק

ביום שני האחרון הואר באופן רשמי מגדל המים במגדל העמק במסגרת פרויקט "מאירים את הגליל" שנערך לראשונה בארץ ביוזמת הרשות לפיתוח הגליל והמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ובמסגרתו אתרים מרכזיים בגליל ימותגו מחדש כיעדים תיירותיים ויוארו באופן מרהיב על מנת להעלות את המודעות לאתרים היסטוריים בגליל ולמשוך תיירות חוץ ופנים.
העבודות הסתכמו בהיקף של 450 אלף שקלים. מערכת תאורה ירוקה חכמה חסכונית בחשמל תהיה אחראית על הפעלת 30 גופי תאורה שיהפכו את המגדל לאטרקציה מרהיבה ובולטת כמעט בכל נקודה בעמק. בעקבות המערכת החדשנית, הפעלתו של המגדל תהיה שוות ערך להפעלת שני מזגנים ביתיים. המגדל הואר בערב יום הזיכרון בצבע אדום המדמה לפיד זיכרון, וביום העצמאות נצבע בכחול לבן.
כזכור, ראש העיר אלי ברדה גייס תקציב נוסף בסך 6.2 מיליון שקלים ממשרדי ממשלה ובמסגרתו הוחלפה תאורת הרחוב שעדיין לא הוחלפה בתאורת לד. כמו כן, יושקע חלק מהתקציב בעיצוב מחדש של תאורת הרחוב במרכז העיר, שדרוג שירענן ויביא לנראות טובה יותר עבור תושבי העיר ואורחיה.
ראש העיר אלי ברדה אמר: " המגדל שנבנה בראשית שנות ה-80, הפך להיות הסמל של העיר. כזכור, לפני כשנה הכריזה שרת התרבות והספורט מירי רגב בהשתתפות ראשי רשויות על השקת המיזם של "מוזיאון בית המייסדים" בעיירות הפיתוח. מחמם את הלב לראות את "המגדל", האייקון של מגדל העמק, מואר בצבעים מכל האזור. השלב הבא הוא הקמת מוזיאון "בית המייסדים" שהתקציב לבנייתו כבר אושר ועבודות התכנון בעיצומם".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here