צילום חוף צמח - ורד מנור, איגוד ערים כינרת

באיגוד ערים כינרת מברכים על כינרת מלאה וסיום הערכות לפתיחת עונת הרחצה כמתוכנן, בחופי האיגוד השקטים, ב- 7 אפריל וקליטת המוני הנופשים הצפויים. הכניסה לחופי האיגוד ללא תשלום. התשלום עבור העמדת הרכב בחניונים המוסדרים. בכל החופים תשלום זהה, כאשר לבעלי רכבי תו נכה מאושר משרד התחבורה החנייה ללא תשלום.

בתגובה לאיומים שהשמיעו גורמים שונים, מציינים באיגוד ערים כנרת כי מאז יום הקמתו פועל האיגוד על פי "חוק הסדרת טיפול בחופי הכינרת" ואינו משמש כמעסיק הישיר של כלל הצוותים העובדים בחופים, בכללם המצילים.

איגוד ערים כינרת נערך במצבות מתוגברות של צוותי פיקוח, אבטחה, תחזוקה וניקיון על מנת לפתוח את עונת הרחצה כסדרה ולקבל את מאות אלפי הנופשים שצפויים לפקוד את הכינרת בחג הפסח. האיגוד מתואם עם משטרת ישראל למען אכיפה ושמירה על הסדר הציבורי והשקט בחופי הכינרת. כמו כן מופעל מוקד המצלמות של "כינרת בטוחה", השולט ב-160 מצלמות אבטחה בחופים.

חופי האיגוד משלבים אזורי רחצה לצד אזורי שהייה ונופש המאפשרים לקהל הרחב ליהנות מחופשה עממית ומהנה. חניוני איגוד ערים כינרת מהווים אבן שואבת גם לנופשי קרוואנים. בחוף דוגה הוסדרו 37 מתחמים ייעודיים לקרוואנים, עם אפשרות לחיבור לתשתיות חשמל, מים וביוב. בחניונים אחרים ניתן להחנות קרוואנים ללא קבלת שירותים, במקומות המיועדים לכך. נופשי קרוואנים מתבקשים לשים לב לשילוט ולשמור על כללי ההתארגנות בשטח והשמירה על איכות הסביבה.

צילום חוף צמח – ורד מנור, איגוד ערים כינרת

איגוד ערים כינרת שם לו למטרה מזה מספר שנים לספק לנופשים חווית נופש נקייה בשטח הפתוח ובמבני השירותים. השנה יושקעו מעל ל- 9 מלש"ח בפעולות הניקיון השוטפות בחופים ובפינוי אשפה. גם רמתם של מבני השירותים והמתקנים שבהם חשובה ובמהלך החורף שופצו חלק ממבני השירותים בעלות של כ- 800 אלש"ח.

רבים מחניוני הנופש של האיגוד נגישים במלואם לאנשים עם מוגבלויות, כאשר מתוך 15 חופי רחצה, 9 כוללים שרשרת נגישות מלאה ועד לקו המים ו-12 חופי רחצה מצוידים בכיסאות גלגלים ייעודיים.

באיגוד מצפים ונערכים לעונה ארוכה ועמוסה עם ביקוש גדול לנופש בכינרת. באיגוד מבקשים מהציבור לשמור על ניקיון הסביבה והמים, לצמצם את השימוש בכלים חד פעמיים ולהשליך את האשפה רק בפחים המיועדים לכך, למען נופש נעים לכולם.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here