צילום: דובר צה

חטיבת גולני חוגגת שבעה עשורים של גבורה אחוות לוחמים ונצחון  הרוח, בעצרת ענק בהפקת החטיבה ובהשתתפות לוחמי החטיבה הסדירה בוגרי החטיבה לדורותיהם  מפקדים משפחות שכולות ופצועים

ביום חמישי ה- 30.08.2018 יתקיים ארוע חדש פעמי ובו חטיבת גולני תציין 70 שנה להקמתה – בערב ובו יתאחדו להם חיילי החטיבה בהווה ובעבר, כל חיילי ומפקדי חטיבת גולני הסדירה, משפחות שכולות, פצועי החטיבה, אנשי המילואים, מפקדים לדורותיהם ובוגרי חטיבת גולני מיום היווסדה  של החטיבה ועד ימינו.

לינק להרשמה לאירוע: https://bit.ly/2P76BaF

את הערב יובילו  מח"ט גולני אל"מ שי קלפר ועמותת חטיבת גולני ובנוכחות מפקדים בכירים בעבר ובהווה.

במהלך הערב יופיע  הזמר ישי לוי ולהקתו בפני הלוחמים ואת הערב ינחה ירון אילן שדרן רדיו ומגיש תכניות טלוויזיה.

סיפורה של החטיבה  שזור בסיפורה של המדינה. חטיבת "גולני", חטיבת הכומתה החומה  האגדית חוגגת  70 שנה להקמתה. החטיבה היא חטיבת חיל-הרגלים הסדירה היחידה הפועלת ברציפות עוד לפני קום המדינה, החל מהקמת צה"ל בפברואר 1948. החטיבה השתתפה בכל המלחמות ובלא מעט מבצעים, כשמספר לא מבוטל של אלופים ורמטכ"לים צמחו משורותיה.

עצרת החטיבה, על כל דורותיה, תתקיים באמפי כרמיאל, ובחסות עירית כרמיאל  שחיבקה ואימצה אליה את החטיבה. האירוע יגלם ברוחו את מהותה, ייחודיותה ועוצמתה  של החטיבה  בפרספקטיבה של קרבות החטיבה בשבעה העשורים האחרונים, סיפורי גבורה שעוברים מדור לדור, זכרון החללים  כחלק ממורשת החטיבה מפגש עם דור לוחמי  תש"ח וחטיבת גולני מודל 2018 הדור הבא

החטיבה היא קודם כל משפחת לוחמים אחת גדולה, משפחה שהולכת ומתרחבת לאורך השנים. גולני נחקקת בנשמה של כל מי שכף  רגלו  דרכה בחטיבה , של  כל מי שחווה  טירונות בבזק או בשטח 100, של כל מי שעבר דרך ירוחם  ועשה שם קורס מפקדים, כל מי שעבר בחטיבה ודבקה בו רוח החטיבה לעולם היא תישאר חלק ממנו.  חטיבת גולני  היא  סוג של שיקוף ומראה של החברה הישראלית- מי שהיה בגולני  לעולם יישאר גולנצ'יק/ית  בלב ובנשמה.

דברי מח"ט גולני שי קלפר  ."לוחמי ומפקדי חטיבת גולני לדורותיהם אני קורא לכם לקחת חלק  בחגיגות ה-70  שנה להקמתה שלהחטיבה מספר אחת חטיבת גולני.

עצרת זו היא מפגש דורות של לוחמים, מפקדים ואחים לנשק ,כולנו חלק ממורשת מפוארת של רוח לחימה וניצחון  כולנו חלק ממשפחת גולני. כל מי שמפעמת בו רוח גולני מאז ועד היום ,מוזמן להשתתף באירוע של מורשת ,גבורה, זיכרון ואחוות לוחמים  מצפים לראותכם."

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here