צילום טליה בן סבו

שלושת הצנחנים מהתמונה האייקונית, הצנחנים בכותל, תמונת הצלם, חתן פרס ישראל, דויד רובינגר ז"ל אשר נכנסה לפנתיאון הלאומי, חובקים באושר ובשמחה רבה את המהדורה השנייה של ספר הילדים "אריות על הגבעה "המספר את סיפור הצנחנים משחררי הכותל. ציגי כרסנטי: "בכל מקום בו אנו מופיעים, מרצים, מספרים את סיפור הגבורה של גבעת התחמושת ושחרור הכותל, אנשים מחבקים באהבה את הספר. סבים והורים קונים את הספר לדור ההמשך, אין דבר מרגש מזה."
"אני כל כך נרגש שיצאה מהדורה שנייה של הספר, "אריות על הגבעה", ספר המספר את סיפורנו מלפני חמישים וארבע שנים והתקבל באהבה ובהערכה עצומה על ידי החברים שלנו, הלוחמים ששיבה זרקה בשערם, ילדיהם ונכדיהם ומועבר באופן המדהים ביותר לדור ההמשך של הלוחמים," אומר בהתרגשות לוחם הצנחנים, ציגי כרסנטי מעפולה עם צאת המהדורה השנייה של ספר הילדים הייחודי "אריות על הגבעה" המגיש לקורא הצעיר באופן ייחודי את ימי המאבק על שחרור ירושלים.
בימים אלה יצאה מהדורה שנייה של הספר "אריות על הגבעה" שיצא לאור בהוצאת ספרי האיכות "עכשיו אפשר".
ציון כרסנטי, ד"ר יצחק יפעת וחיים אושרי, שלושת הצנחנים שנתפסו בעדשת מצלמתו של חתן פרס ישראל, דוד רובינגר ז"ל כראשונים שנכנסו לכותל המערבי המשוחרר, השלושה הנמצאים בקשר הדוק התרגשו לקבל את הספרים הראשונים של המהדורה השנייה.
ציגי כרסנטי אומר: "במפגשים עם הצנחנים הצעירים אני רואה את ההתרגשות כשהם מקבלים ממני את הספר, אין דבר המשמח אותי יותר מהוצאה שנייה של הספר החשוב."
בשולי הדברים יוער כי בימים אלה מתנהל משפט היסטורי על אודות זהותו של אחד משלושת הצנחנים בתמונה, הצנחן, ציון ציגי כרסנטי, אשר במשך חמישים וחמש שנים זוהה עם התמונה האייקונית וכעת יש משפחה הטוענת כי אביהם המנוח הוא הצנחן שבתמונה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here