קרדיט תמונה: דוברות עיריית מגדל העמק

המיזם המרגש צוין גם השנה ברשות עם למעלה מ-2,000 מתנדבים שלקחו חלק ב-35 מוקדים שונים ביום המרגש
המיזם המרגש "יום המעשים הטובים" בהובלת עמותת "הרוח הטובה" מצוין מדי שנה בכל רחבי הארץ. גם השנה, מגדל העמק באמצעות היחידה להתנדבות באגף לשירותים החברתיים, מנהל החינוך, מרכז הון אנושי צעירים, ארגונים, מוסדות, שירותים ותושבי העיר לקחו חלק בעשרות מוקדים של נתינה, חסד ומעשים טובים.
את היום ליוו ממלא מקום וסגן ראש העיר סרגיי אוקלנדר, סגן ראש העיר וממונה תיק הרווחה אלי בקסיס, ריקי שחר מפקחת מחוזית בתחום ההתנדבות, מנהל האגף לשירותים החברתיים מומי בן סימון, ראש מנהל החינוך מלי אליגוב, מנהלת מרכז הון אנושי צעירים ליאורה אדרי, ראש מדור פרט, משפחה וקהילה אהובה גובני חגי, מנהלת תחום ההתנדבות אילנה פרץ עייש, מנחה בתחום ההתנדבות טלי נחמני פישביין, עו"ס במדור קהילה באגף לשירותים חברתיים עידו גל, מנהלת מח' בתי הספר היסודיים אושרת מלכה ומנהלת מדור גני ילדים שוש ביטון.

במהלך היום הוקמו ופעלו משעות הבוקר עד שעות הערב 35 מוקדים של מעשים טובים למען הקהילה המקומית, בהם לקחו חלק מעל 2,000 מתנדבים. השנה, היום המרגש נפתח בבית ספר האר"י בטקס מרגש. בהמשך, תלמידי בית הספר הכינו שי עבור כל סועדי בית התבשיל וחיממו את ליבם.
בין האירועים הרבים של יום המעשים הטובים, ראינו את תלמידי בתי הספר ברחבי העיר חגגו ימי הולדת לקשישי דיור מוגן של עמידר והכינו מתנות ל-100 דיירים שיחגגו ימי הולדת במהלך שאר ימות השנה, שימחו קשישים בכל מסגרות הקשישים, ציירו וקישטו קירות במרחב הציבורי, "אימצו" מסגרות בקהילה של אנשים עם צרכים מיוחדים והכינו עבורם דברי מתיקה. עוד באותו יום, ניתן היה לראות תלמידים שחיבקו את חניכי פנימיית "מגדים" והעניקו להם תוצרים שדיירי ההוסטל 'דיור בעמק' הכינו עבורם, משחקים עבור 35 גני חובה בנושא איכות הסביבה, הוקירו תודה למוסדות ושירותים והעניקו שי לעובדי ציבור.

יחד עם התלמידים, סטודנטים קיימו פעילויות במועדוניות רווחה וחינוך, תושבים גירדו כרטיסי "מעשה טוב" כדי לבצע באותו היום, התקיימו פעילויות חברתיות למסגרות עם צרכים מיוחדים, מפעל שיקום אירח את העו"סים של האגף לשירותים חברתיים בעיר והעובדים של המפעל קיימו סדנא משותפת להכנת עציצים, מפעלים שיפצו בתי נזקקים, תושבים ותלמידים העניקו חבילת קמחא דפסחא לעולים חדשים ולמשפחות נזקקות, חידשו גינה קהילתית וקיימו פעילויות בנושא איכות הסביבה. גולת הכותרת של היום הייתה האירוע המרכזי שסיכם את יום המעשים הטובים – בת מצווה עירונית שכללה את כל התלמידות בבתי הספר היסודיים שחוגגות.
אילנה פרץ עייש מנהלת היחידה להתנדבות ורכזת עירונית בתחום המשפחות המתמודדות עם קשיים כלכליים אמרה: "במגדל העמק פעלו מעל 2,000 איש, עצרו את שיגרת היום כדי לעשות מעשה טוב למען האחר. אני גאה במערכת החינוך, במפעלים, בעמותות, בארגונים ובמסגרות נוספות שלקחו חלק ביום הזה. התרגשתי לראות בכל הפרויקטים את רוח ההתנדבות וההתלהבות מהעשייה ההתנדבותית".
מומי בן סימון, מנהל האגף לשירותים חברתיים הוסיף: "יום מעשים טובים הנו יום שיא של שנת מעשים טובים המתקיימים לאורך השנה על ידי כלל תושבי העיר בהובלת היחידה להתנדבות. אני מודה לכל התלמידים ותושבי העיר ולכל השותפים שלנו במערכת העירונית על שיתוף הפעולה ביום חשוב זה".
אלי בקסיס סגן ראש העיר וממונה תיק הרווחה: "מגדל העמק הנה עיר קהילתית עם מודעת לערבות הדדית בין תושביה, המקיימת מעשים טובים במשך כל השנה. אני גאה בתושבי העיר על נדיבות הלב הגדולה שלהם".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here