גנים ירוקים במגדל העמק
דוברות עיריית מגדל העמק

אות ל"גן ירוק מתמיד" בעקבות עיסוק בנושא איכות הסביבה בשנתיים האחרונות הוענק לאחד הגנים

גן ירוק הוא גן שבו באים לידי ביטוי כמה היבטים מרכזיים: קידום ערכים של מתן כבוד לזולת לטבע ולסביבה שבה אנו חיים, זיקה לעיר ורצון לשמר את הקיים, לשנות ולהשפיע על הסביבה, שיפור איכות החיים והאקלים החינוכי בגן, טיפוח חצר וגינה שמאפשרים אורח חיים מקיים, משחק ויצירה בחומרים טבעיים ובחומרים בשימוש חוזר ושיתוף הורים וקהילה במטרה לפתח מודעות ושינוי התנהגותי בתחומי הסביבה אצל המשפחות והקהילה בשיתוף ילדי הגן.
במהלך השנה ארבעה גנים במגדל העמק השתתפו בתהליכי הסמכה לגן ירוק. גן אלה בניהולה של הגננת סיון איפרגן קיבל את אות "גן ירוק מתמיד" ושלושה גני ממ"ד שעברו תהליך הסמכה לגנים ירוקים: גן סמבטיון בניהולה של הגננת אסתר ימין, גן כלנית בניהולה של הגננת זיוה בוזגלו וגן אלון בניהולה של הגננת גאולה וקנין.

גנים אלו לוו והודרכו ע"י לירז לוי, מחברת "אובונטו" – מדריכה ומנחה בתחומי קיימות במוסדות החינוך. גן ירוק מתמיד הוא שלב מתקדם של הסמכה, המוצע לגן שהוסמך כגן ירוק, והמשיך לעסוק בנושא שנתיים נוספות. ישנם קריטריונים מחמירים להסמכת גן ירוק מתמיד – תכנית עבודה שנתית אינטגרטיבית המשלבת את נושאי החינוך הסביבתי בלפחות 3 תחומים, פעילות קהילתית סביבתית שיש לה השפעה על קהילה נוספת שהיא לא ילדי הגן והקריטריון האחרון הוא ביטוי התנהגותי וחזותי לחינוך סביבתי באורח החיים בגן.

גנים ירוקים במגדל העמק
דוברות עיריית מגדל העמק

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here