קרדיט תמונה: בית ספר "אורט פסגות"

יואב טשלה ויהודה פרדו יצרו שתי יצירות במסגרת מגמה לעיצוב גרפי והתבשרו כי הן יוצגו בקטלוג הארצי

הישג מרשים למח"ט "אורט פסגות". שני תלמידי כיתה י"ב, יואב טשלה ויהודה פרדו, עבדו במהלך השנה על יצירות גרפיות במסגרת המגמה לעיצוב גרפי בבית ספרם. לאחר הצגתם התבשרו השניים כי העבודות יוצגו בקטלוג הארצי.
יואב טשלה הסביר על הפרויקט ואמר: "הפרויקט שלי החל מסקרנות ומשחק, התחלתי לבנות אקדח עץ בכדי להעיף בעזרתו גומיות, כמו מעין רוגטקה של פעם, אך בצורת אקדח משחק. משם המשכתי ובניתי הרבה "כלי נשק" שבאמצעותם ניתן להעיף גומיות, בגדלים וחומרים מגוונים. הדימוי מייצג את הרשע, האלימות והכוחניות מצד אחד ומאידך הוא גם משחק. האקדחים מפוסלים מעץ מלא, מדיקט, צינורות אינסטלציה ומהדפסה תלת ממדית. משחקי האקדחים אפשרו לי לעסוק בהמרה של סכנה אל מציאות משחקית".
יהודה פרדו הסביר על היצירה שלו: "הפרויקט שלי עוסק בדיוקנאות בחומרים משתנים: רישום בפחם, עפרונות צבעוניים ואקריליק. תחילה עסקתי בציור של זמרים ואנשים אותם אני מעריץ, כאשר השקעתי תשומת לב רבה לרקע של הציור, קישטתי את הרקע והוא הפך לנושא דומיננטי בציור הדיוקן. הרקע הלך ונהיה אינטנסיבי עד שהפכתי את הרקע לשחור אטום כך שהדמויות כאילו צפו בתוכו. הרגשתי שנושא צבע העור, שהעסיק אותי, הגיח באופן לא צפוי והצביע על כך שבעצם המציאות שחורה ולא הדמויות אותם אני מצייר (הפרויקט נעשה בזמן המהומות של השחורים בארצות הברית). בסדרה נוספת שיצרתי על קאנבס, ציירתי מספר ציורי סלפי של עצמי. כשאני מעיז לראשונה להעמיד את עצמי ב"קדמת הבמה", כמו שאני, ללא מסכות".
מנהלת ביה"ס רבקה אלימלך: "אני גאה בתלמידים שפרחו בחממה של מח"ט "אורט פסגות" ונתנו ביטוי לכישרון ולתחושות שלהם".

 

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here