קרדיט תמונה: דוברות כללית מחוז צפון

ד"ר רדואן שעלאן, מומחה בפסיכיאטריה, הצטרף לצוות מרפאת כללית בקצרין

אזור הצפון מאופיין במרחבים גדולים ובפיזור אוכלוסייה ובהתאם כללית במחוז צפון משתדלת להנגיש את שירותי בריאות הנפש ומרחיבה ופותחת נקודות שירות חדשות ומגייסת עובדים למרפאות הקיימות.

למרפאת כללית קצרין הצטרף ד"ר רדואן שעלאן, יליד רמת הגולן ומתגורר בעין קנייא. ד"ר שעלאן סיים השתלמויות ולימודי המשך בתחום הפסיכיאטריה והפסיכותרפיה באוניברסיטת תל אביב. בהמשך דרכו המקצועית בבית חולים זיו עבד כפסיכיאטר בשלוחה של בית חולים זיו, בקצרין. כיום, עובד במרפאת בריאות הנפש של כללית בקריית שמונה.

"המודעות למחלות בריאות הנפש במבוגרים הולכת וגדלה ויש יותר הבנה שמחלות הנפש פוגעות בתפקוד ובאורח החיים. אני אוהב את המקצוע שלי ואני מרגיש זכות גדולה לעזור לאנשים. אני ממליץ להתמיד באורח חיים בריא, לעשות דברים שאנחנו אוהבים, לא לאגור כעס או טינה, לבקש עזרה ולשתף כאשר קשה. אנחנו כאן לעזור ולטפל" שיתף ד"ר שעלאן.

במחוז צפון בכללית יש 6 מרפאות בריאות הנפש למבוגרים, יחידה לטיפול יום, 4 מרפאות בריאות הנפש לקטינים ו-10 נקודות של "ליאזון" הנמצאים במרפאות ראשוניות. שירות זה הוקם על מנת לעזור לרופא המשפחה לטפל במטופלים שלא בהכרח זקוקים למעקב וטיפול פסיכיאטרי, אלא מספיקה בדיקה חד פעמית והמלצות לרופא משפחה. כמו כן קיים שירות יעוץ רופא לרופא – ללא בדיקת החולה: רופא משפחה שולח הפניה והפסיכיאטר בודק את נתוני המטופל ומייעץ לרופא.

"בשנים האחרונות מערך בריאות הנפש עבר הרבה שינויים ופותחו הרבה שירותים חדשים וייחודיים.

בגלים הראשונים של הקורונה והסגרים שבאו בעקבותיהם, רבים פיתחו הפרעות רגשיות תגובתיות, לרוב דיכאון וחרדה – וזאת בנוסף להחרפת הסימפטומים אצל מתמודדים עם הפרעות נפשיות מלפני המגפה. סך כל שיעור הסובלים מהפרעה נפשית כלשהי עלה באחוזים דרמטיים בתקופת הקורונה. אני מברך את ד"ר שעלאן על הצטרפותו למערך ולמחוז ובטוח שהניסיון שלו יהווה תרומה וחיזוק משמעותי לבריאות מטופלינו" מסביר ד"ר לאוניד ברואודה, פסיכיאטר ראשי, מנהל מערך בריאות הנפש במחוז צפון בכללית

"מדובר בשירות חשוב, בעיקר במציאות כיום בה בתי החולים עמוסים. הרחבת השירות בקהילה מאפשרת לקבל שירות רפואי איכותי ליד הבית מבלי צורך להגיע לבית החולים, ותביא לשיפור השירותים הרפואיים שהמטופל יקבל תוך מתן מענה לצרכים הפיסיים והנפשיים. המטופלים שלנו מקבלים את השירות הרפואי הטוב ביותר, תוך שאיפה למצוינות ואיכות רפואית. אני שמח על הצטרפותו של ד"ר שעלאן למשפחת הכללית. אנחנו ממשיכים לצרף לכוחותינו רופאים טובים ומיומנים לטובת ציבור המטופלים שלנו ולתת רפואה איכותית" סיכם ד"ר דיין, מנהל מחוז צפון בכללית.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here