צילום: עמותת ישראפיש

על אף המצב הביטחוני המאתגר ובהתאם להנחיות פיקוד העורף, נפתחה השבוע עונת תחרויות החורף בדייג ספורטיבי, ביוזמת עמותת 'ישראפיש' ובאירוח חופי איגוד ערים כינרת, עם אליפות ישראל 'קרפיון הגליל', המהווה עבור 15 קבוצות דייגים מקצועיות מכל הארץ, מאבק הישרדותי במשך 125 שעות דייג ללא הפסקה, לרבות לינה בחופים, במטרה לצבור את המשקל הרב ביותר של דגי קרפיון ולקטוף את הגביע. התחרות תסתיים ביום שישי ה-19.1.2024

אנדרי מזלין, יו"ר עמותת "ישראפיש" לדייג ספורטיבי בישראל, מארגנת התחרות: "עקב המצב הביטחוני ביטלנו את שתי התחרויות הראשונות שתוכננו לחודשים נובמבר ודצמבר. אין זה מובן מאליו שהצלחנו, גם אם באיחור, להוציא לדרך את עונת הדייג הספורטיבי בכינרת" אומר מזלין ומוסיף "ברצוני להודות לקבוצות מכל הארץ שהחליטו ללוות אותנו גם בשעה מאתגרת זו, תוך הפגנת חוסן ורוח ספורטיבית מעוררי השראה, בכך לקיים שגרה, ולו חלקית, על אף ניסיונות החיזבאללה להכתיב את המציאות בצפון".

באירוע האליפות מתחרות 15 קבוצות מקצועיות מכל רחבי הארץ, לדייג ספורטיבי בו מוחזרים הדגים למי הכינרת לאחר שקילתם. כל צוות מונה בין 3-2 משתתפים בגילאים שונים. כל צוות המשובץ בחלקת חוף של 40 מ"ר, הנמדדת בקפידה על פי הוראות התחרויות הבינלאומיות על ידי מודד ושופט בינלאומי.

הצוותים מתנהלים במשמרות לאורך שעות היום והלילה, תוך שמירה על שקט כמעט מוחלט, בכדי לא להבריח את הדגים ומבלי לעזוב אפילו לרגע תוך שימוש בציוד מקצועי יקר.

חופי איגוד ערים כינרת השקטים נערכים מבעוד מועד, בתיאום עם לאירוח סדרת תחרויות הדיג הספורטיבי ביוזמת עמותת ישראפיש, ההופכות את האגם הלאומי למוקד אטרקטיבי המושך אליו דייגים מקצוענים, חובבים ובני משפחותיהם מכל הארץ.

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here