עיריית מגדל העמק מקדמת מיזם התנדבותי מרגש
קרדיט צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

רגע לפני 'יום המעשים הטובים' שיצוין ביום שלישי הקרוב מקדמת עיריית מגדל העמק עוד מיזם התנדבותי מרגש במסגרתו מגויסים מתנדבים המשפצים בתים של משפחות מוחלשות.

עיריית מגדל העמק מקדמת מיזם התנדבותי מרגש
קרדיט צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

מרגש עד דמעות: היחידה להתנדבות במדור הקהילה של האגף לשירותים חברתיים בעיריית מגדל העמק כבר יזם והפיק עשרות אם לא מאות אירועים מרגשים לאורך השנים אך עושה רושם שהמיזם הנוכחי הוא אחד המרגשים אם לא המרגש שבהם.

עיריית מגדל העמק מקדמת מיזם התנדבותי מרגש
קרדיט צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

כחלק מהמיזם החדש גייסה היחידה להתנדבות ארגונים וולונטריים ומתנדבים מהקהילה שהינם בעלי מקצוע בתחום הבינוי, השיפוצים והצביעה ויחד איתם פרויקט חברתי שזכה לשם "מייקאובר" ובמסגרתו המתנדבים מגיעים אחת לחודש במטרה לשפץ ולחדש דירות של משפחות מוחלשות החיות במצוקה כלכלית ושאין באפשרותן לשפץ ולטפח את בית מגוריהם, ולעיתים גם בגלל בעיות תפקודיות ומוגבלויות למיניהן. המשפחות מאותרות באמצעות עו"סים של האגף לשירותים חברתיים המלווים את התהליך במישורים נוספים. בתחילת התהליך, נכנסות מתנדבות לסייע בארגון הבית לקראת השיפוץ ובסיום מסייעות לניקוי הבית וארגונו מחדש. השיפוץ בבית יכול לכלול בין השאר, צביעה, בניית קירות גבס ועיצוב מחדש של החדרים, החלפת חלונות ודלתות, תיקוני חשמל ואינסטלציה והוספת אביזרים לבית כגון: מראה, נורות, רכישת מוצרי חשמל, ריהוט, מחשב וציורי קיר בחדרי הילדים על ידי מאייר מקצועי.

עיריית מגדל העמק מקדמת מיזם התנדבותי מרגש
קרדיט צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

במסגרת המיזם זכו עד כה מספר משפחות ל"מייקאובר" בביתם. באחד הפרויקטים הייתה זאת ילדה שהייתה ישנה עם אחיה בחדר משותף וחלומה היה לחדר פרטי משלה עם מיטה חדשה, מחשב אישי, טלפון אישי ואפילו ציור ענק וצבעוני על הקיר. בנוסף זכה אחיה אף הוא למיטה חדשה, הסלון הישן הוחלף, המקלחת שודרגה ונרכש ארון נוסף לאחסון. "לפני השיפוץ הילדה התביישה להביא חברות לביתה" סיפרה מנהלת היחידה אילנה פרץ-עייש והוסיפה: "לאחר השיפוץ הילדה קיבלה ביטחון והחלה לארח בביתה את בנות כיתתה". פרץ-עייש סיפרה כי מדובר באחד המיזמים המרגשים ביותר שהפיקה מאז מונתה למנהלת היחידה לפני למעלה מ-20 שנה עד כדי כך שחלק מהמתנדבים לוקחים ימי חופש מעבודתם או באים אחרי יום עבודה ארוך ומתיש היישר לבתים כדי לסייע בשיפוץ. "המתנדבים מציינים שזאת זכות גדולה להיות חלק משיפור איכות חיים של משפחה ופרויקט זה סוחף אחריו מתנדבים נוספים שנדבקים בחיידק הנתינה. אני רוצה להודות למתנדב מיכה אופיר   שמתכלל את המיזם ולכל המתנדבים והתורמים שנתנו יד עד כה" אמרה פרץ-עייש.

ראש העיר אלי ברדה התרגש מעוד מחווה ומעשה טוב הנעשה ביוזמת הרשות ובשיתוף 'אנשים טובים באמצע הדרך' שמרבים לעשות מעשים טובים כל השנה ומציינים זאת ביום שיא של מעשים טובים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here