מגדל העמק: אושר תקציב העירייה לשנת 2020
קרדיט תמונות: דוברות עיריית מגדל העמק

הבעת אמון מרשימה בראש העיר אלי ברדה לאחר שרוב רובם של חברי המועצה הצביעו בעד התקציב לשנה הבאה בסך 197 מיליון שקלים. הרשות מסיימת שלוש שנים ברציפות בתקציב מאוזן כולל שנת ב-2018 שנת בחירות מוניציפליות ו-2019 שנת משבר פוליטי בארץ ואי אישור תקציב מדינה

חברי מועצת העיר אישרו השבוע ברוב קולות מוחץ את התקציב לשנת 2020 שיעמוד על 197 מיליון שקלים. הצעת התקציב שהוגשה על ידי ראש העיר אושרה בישיבת המועצה האחרונה על ידי כל חברי הקואליציה שהצביעו בעד למעט 3 חברי אופוזיציה שהתנגדו. בפתיחת הישיבה הכריז ראש העיר כי שנת 2020 תעמוד בסימן "הסכם הגג" ההיסטורי שנחתם ואמור להגדיל את היצע הדירות באלפי יחידות נוספות וגידול מספר התושבים, בנוסף, ימשיך נושא החינוך לעמוד בראש סדר העדיפויות לצד קידום פרויקטים בכל רחבי העיר. תקציבים נוספים כולל תב"רים ותוספת כוח אדם יוקצו לחזות העיר ואיכות הסביבה.

חשוב לציין כי תקציב הרשות גדל משנה לשנה, ויהיה גדול ב-8 מיליון מהתקציב אשתקד, נתונים המלמדים על מגמת הצמיחה הרצופה בכל תחומי החיים.

ברדה העניק ישר כח לשלום זוזוט, מנכ"ל העירייה, אשר יחד עם הגזבר מנחם עוז וסגניתו עינת סלמן הובילו את דיוני הכנת התקציב. זוזוט: "ניהול תקציב בסדר גודל כזה הוא אתגר גדול במיוחד ומטרתו לתת מענה ושירות איכותי לתושבי העיר בהתאם לסדר העדיפות של ראש העיר והנהלת העיר".

בסיום הישיבה הודה ברדה באופן אישי ובשמו לכל הסגנים, חברי המועצה על כך שהצביעו בעד התקציב והביעו אמון בראש העיר במדיניותו ובעצם היו שותפים לעשייה העירונית ולהצלחות הרשות ואמר: "מעבר לאישור תקציב 2020, העירייה סיימה גם את שנת 2019 באיזון תקציבי, שנה שלישית ברציפות כולל שנת בחירות, מה שמעיד על התנהלות מקצועית של כל בעלי התפקידים". הרשות תעמיד גם השנה את התושבים בראש סדר העדיפויות והתקציב יבטא את צרכיהם וצרכי העיר במגוון תחומים שקיבלו עדיפות תקציבית בספר התקציב. עוד הוסיף ברדה: "במהלך שנת התקציב הרשות תוציא לפועל תוכניות ייחודיות בתחום הפיתוח הכלכלי וההון האנושי בדגש על שיפור השירות לתושבים. "תוכנית המראה" בהיקף של כ-26 מיליון שקלים, תוכנית לפיתוח מצוינות ארגונית בעלות של כ-2.5 מיליון שקלים והקמת אגף חדש שירות ופניות הציבור".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here