חודש אוגוסט כבר בעיצומו וילדי מגדל העמק עדיין נהנים מפעילויות בשעות הבוקר. קייטנה כזאת היא "סיסמא לשעות הפנאי" המקיימת חוגי העשרה דיגיטלית ופועלת רק בעשר רשויות בכל הארץ.

המיזם החינוכי "סיסמא לכל תלמיד" השיק השנה בשיתוף המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל תוכנית ייחודית וחדשנית "סיסמה לשעות הפנאי" – חוגי העשרה דיגיטלית למיומנויות מחשב לתלמידי כיתות ג'-ו', הממשיכה גם בימים אלה של חופשת הקיץ, במטרה להכשיר, להעשיר ולהעצים את הילד דרך עולם המחשב והאינטרנט. הקייטנות נועדו לסייע לתלמידים לפתח ולטפח כישורים ומיומנויות חשיבה מסדר גבוה, ברוח המאה ה-21, באמצעות תרגול אוריינות טכנולוגית על כל רבדיה באופן חווייתי, מעשיר ומהנה.

קייטנת "סיסמה לשעות הפנאי" פועלת בעשר רשויות בכל הארץ ובשלוש רשויות בלבד בצפון, ביניהן העיר מגדל העמק. כ-200 תלמידים נרשמו לקייטנה המתקיימת חמישה ימים בשבוע החל מהשבוע הראשון של חופשת הקיץ, תחילה בשילוב כלים טכנולוגיים כחלק מתכנית הקייטנות של 'בית הספר החופש הגדול' ובשלושה שבועות האחרונים כקייטנה עצמאית במהלכה נהנים מלמידת חקר עצמאית, יזמות, יצירתיות ופיתוח מנהיגות, תוך חיזוק תחושת המסוגלות והעצמת היכולות האישיות של התלמידים. בין הנושאים הנלמדים: מדיה דיגיטלית, יזמות ופיתוח אפליקציות, פיתוח משחקים, תכנות בסיסי ומיינקראפט.

ראש העיר אלי ברדה ביקר במהלך הפעילות במוקדי הפעילות של "סיסמה לשעות הפנאי", שוחח עם התלמידים הנלהבים וצפה בתוצרי פעילות מתקדמים כגון תכנות עצמאי של תלמידים. יש לציין כי מגדל העמק הינה אחת הרשויות הראשונות בארץ בהן החלה לפעול התכנית "סיסמא לכל תלמיד" כבר לפני למעלה מעשור במהלכן הושקעו כ-10 מיליון שקלים.

מנכ"לית מיזם "סיסמה לכל תלמיד", מגי אסייג אמרה: "אני מברכת את תלמידי מגדל העמק אשר לוקחים חלק בקייטנות שלנו, המזמנות לתלמידים העשרה דיגיטלית ייחודית ומעצימה בשילוב עם טכנולוגיה חדישה ומתקדמת. בהזדמנות זו אני רוצה להודות ליו"ר המיזם, אודי אנג'ל, למנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב הגליל אריאל משעל, ולראש העיר אלי ברדה, על שיתוף הפעולה ועל האפשרות להעניק לילדי מגדל העמק, קייטנה ללא כל עלות".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here