קרדיט תמונה: דוברות עיריית מגדל העמק

הקשישה התקשתה לבנות סוכה, שירות של המדור לאזרחים ותיקים והכנה לצה"ל התייצבו בחצר ביתה ובתוך דקות הקימו סוכה כשרה
בניגוד למצוות רבות אחרות – מצוות הסוכה דורשת מאמץ פיזי מורכב על מנת להקים אותה כשרה ע"פ ההלכה. עובדה זו גורמת לכך שקשישים רבים מתקשים בבנייתה.
צורך זה קיבל משנה תוקף בעקבות הסגר שהחל כבר בערב ראש השנה אשר בעקבותיו קשישים רבים לא יוכלו להסתייע בבני משפחתם והם זקוקים לסיוע מיוחד בבניית הסוכה. בעיריית מגדל העמק בשיתוף המדור לאזרחים ותיקים זיהו את הצורך ויזמו פנייה לארגוני הנוער בעיר בבקשה לסייע לקשישים בבניית סוכה.
נוער הכנה לצה"ל מעמותת מדור לדור נרתמו מיד לסייע, שלחו צוותים של נערים לבתי הקשישים וסייעו בהקמת הסוכות מיד עם צאת יום כיפור. אחד התושבים שהתקשה בבניית הסוכה וביקש את עזרת הרשות היא מרים דוד בת ה-84: "במצבי קשה לי לבנות סוכה. זה לא מובן מאליו שמסייעים לקשישים גם בימות החג. מרגש לראות נערים צעירים באים ועושים למען הדור המבוגר, בזכותם אוכל לחגוג את החג בסוכה".
גל רובינשטיין, רכז הכנה לצה"ל: "בעקבות המצב עמותת "מדור לדור" במגדל העמק המלווה ע"י מינהל החינוך החליטה להרים את הכפפה ולהיענות לפניית המדור לאזרחים ותיקים להירתם ולסייע בבניית סוכות לקשישים בודדים. ראינו את החיבור המוצלח בין הקשישים לבני הנוער בפרויקטים הקודמים ואנו ממשיכים ליצור משמעות ערכית בעשייה שלנו".
אלי בקסיס סגן ראש העיר הממונה על הרווחה: "מומאני שמח על העשייה המבורכת והרצון הטוב של הנערים לפעול למען הקשישים. סוכות הוא חג שמסמל את אחדות ישראל, באמצעות החיבור בין ארבעת המינים. במיוחד בזמנים אלו, זוהי הזדמנות לחבר את עם ישראל ולהרבות באהבת ישראל".
מומי בן סימון, מנהל האגף לשירותים חברתיים וברכה בן סדון מנהלת המדור לאזרחים ותיקים: "מלבד הרצון לאפשר לבני הגיל השלישי לקיים את מנהגי החג, זהו עוד פרויקט שנועד לחיזוק הקשר הבין דורי בין האוכלוסייה המבוגרת לדור הצעיר. עקב הקורונה  נכפה על הקשישים נתק ממשפחתם ובהעדר סיוע מהמסגרת המשפחתית אנחנו כרשות מסייעים לאותם קשישים בכל מה שנידרש".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here