תמונות של השיפוץ מימים אלה ממש (קרדיט: דוברות עיריית מגדל העמק).

למרות שהמרכז המסחרי הישן עמד במרכז קמפיין הבחירות האחרונה הנחה ראש העיר אלי ברדה להוציאו לפועל רק אחרי הבחירות.

לאחר שנים של ציפייה יצא לדרך בשעה טובה שיפוץ המרכז המסחרי הממוקם במרכז העיר סמוך לפינת הרחובות 'דרך העמק' ו"רמת יזרעאל" במגדל העמק. מבחינת בעלי החנויות, הסוחרים והתושבים מדובר בבשורה של ממש.

בשנת 1966 הונחו היסודות הראשונים לבניית המרכז המסחרי, בדיוק 13 שנה לאחר שמגדל העמק הוקמה כעיירת פיתוח. המרכז החדש הוקם כמבנה אחיד, בנוי ממסדרונות מקורים וגבוהים הפונים לארבע כיוונים כאשר הגגות נבנו בצורת משולשים ענקיים בסגנון בניה "ברוטליסטי" שאופיין בבטון חשוף והיה מוכר ונהוג באותם ימים. הרעיון העיצובי הסתמך על מפעל "חימר" שפעל בעיר באותם ימים ועיקר עיסוקו היה ייצור מרצפות וחומרי בניין. מפעל זה היה שייך לרשת המפעלים של סולל בונה, שקבלנים מטעמה הקימו את המרכז המסחרי החדש. הבניה הסתיימה בסוף שנת 1969 ובשנים האחרונות סבל המרכז מהזנחה רבה כיוון שהחנויות במתחם הינן בבעלות פרטית ולרשות המקומית חל איסור חוקי להיכנס לשטחים פרטיים. ברשות חיפשו פתרון במשך שנים לסייע לסוחרים ואף הציעו לא פעם לסוחרים לנקוט בשיטת "המאצ'ינג" הנהוגה ברשויות ובמסגרתה על כל מיליון שקלים שיגייסו הסוחרים, תעמיד הרשות מיליון שקלים כדי להשקיע יחד בשיפוץ המרכז. בפועל גייסה הרשות 4 מיליון שקלים ואילו וועד הסוחרים הודיע, לאחר ישיבה סוערת וממושכת, שביכולתם להשתתף בסכום של 50 אלף שקלים בשנת 2018 ו-50 אלף שקלים נוספים בשנת 2019.

לאחרונה החליט ראש העיר אלי ברדה לצאת לדרך עם שיפוץ המקום הודות לתקציב שגויס שרובו כולו יושקע בשדרוג התשתיות בשטח החיצוני שעוטף את המרכז ובמעברים הציבוריים שבתוך המרכז. השדרוג יכלול בין היתר ריצוף חדש, שדרוג מערכות החשמל והתאורה, הביוב והמים וכן תשתית הטלפוניה. כמו כן תוקם גלריית עץ בפאטיו הפתוח הסמוך למבנה הדואר. ברשות ציינו כי הם מקווים שבעקבות השדרוג, יחליטו בעלי הנכסים והחנויות לשפץ ולחדש את החנויות שבבעלותם.

תמונות של השיפוץ מימים אלה ממש (קרדיט: דוברות עיריית מגדל העמק).
תמונות של השיפוץ מימים אלה ממש (קרדיט: דוברות עיריית מגדל העמק).
תמונה של פתיחת המרכז באמצע שנות השישים. קרדיט: ארכיון עיריית מגדל העמק.

הערה 1

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here