מגדל העמק מציגה:
קרדיט תמונה: דוברות עיריית מגדל העמק

מיזם ייחודי שפותח על ידי אילנה פרץ עייש מנהלת היחידה להתנדבות ואהובה ג'ובני חגי מנהלת מדור קהילה באגף לשירותים חברתיים בעיריית מגדל העמק וזכה להכרה על ידי הקרן לחדשנות אשר כתבה בהחלטתה: "ניכר כי התכנית מצליחה לייצר שינוי ותהליכים משמעותיים ברשות"

היחידה להתנדבות עובדת לאורך שנים בשיטתיות ומתאימה את עצמה לעידן הנוכחי וממשיכה לפתח וליזום תוכניות חדשניות בהתאם לצרכים. "מעגלי נתינה" הינה תכנית זאת פותחה על מנת להטמיע את ערך הנתינה בקרב תלמידים תוך התאמת המשימות ליכולות ולעניין שיש לתלמידים בעידן המודרני ויצירת אזרחים תורמים בעתיד. כמו כן, הרחבת מעגל המתנדבים על ידי שיתוף ההורים בתוכנית.

מטרות התכנית הנן ליצור רשתות חברתיות של תמיכה הדדית והרחבת מעגלי הנתינה בקהילה. ייחודה של תכנית "מעגלי נתינה" היא בכך שהיא בנויה בצורה הדרגתית בשלושה מעגלים: תלמיד למען תלמיד, כיתה למען הקהילה וכיתה והורים למען הקהילה.

התכנית פועלת בשיתוף פעולה עם מערכת החינוך בראשותה של ראש מינהל החינוך מלי אליגוב בקרב תלמידים והוריהם בבתי הספר היסודיים בעיר. התלמידים עוברים על ידי מחנכי הכיתות מסע פנימי לבירור כוחותיהם ויכולותיהם לתת לאחר דרך קבוצת השייכות הכיתתית והמשפחתית אל הקהילה העירונית. התכנית מאפשרת משוב והתבוננות על ערכה של הנתינה ומעצימה את הנותנים.

כך למשל במסגרת התוכנית, תלמידים סייעו זה לזה בלימודים, בריקודים, שירה, מחשבים, כדורגל ועוד. כיתות ערכו ארוחות בוקר לארגונים וולונטריים כגון אגודה למלחמה בסרטן, יד שרה, משלוחי מנות לנותני שירותים ומסגרות בקהילה, וכיתות והוריהם ביצעו פרויקטים ברמה עירונית כגון: בת מצווה עירונית, סדנאות לנשים ופלייסמקינג. השנה הצטרפו לפרויקט מורי בית ספר פסגות שהתנדבו זה לזה וגם תרמו לילדי פנימיית מגדים הפנינג לכבוד חג החנוכה. התכנית הוצגה בפני רכזי מתנדבים במחוז הצפון, ומועתקת בימים אלו במספר רשויות.

סגן ראש העיר ומחזיק תיק הרווחה דורון אלחרר אמר: "אני גאה באגף לשירותים חברתיים על פיתוח תוכניות ייחודיות למען תושבי העיר בכלל ולקוחות הרווחה בפרט".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here