כנס יזמות
קרדיט צילום: עיריית עפולה

בכנס ארצי שהתקיים בשבוע שעבר בנושא קיימות וקהילה נבחרו להציג מחלקת הנוער של עיריית עפולה את פעילות הענפה של המחלקה בתקופת הקורונה.

הישג נאה לעיריית עפולה: מחלקת הנוער העירונית, הפועלת תחת אגף צעירים וקהילה של עיריית עפולה, נבחרה להשתתף בכנס הארצי לקיימות וקהילה לשנת 2020 שהתקיים בגן הבוטני בירושלים. ההזמנה לכנס הגיע לאחר שיתוף פעולה עם האגף לתיאום, בקרה וחדשנות בהנהלת שרית דהן שהציגו בפניי מארגני הטקס את העשייה של המחלקה בשנה האחרונה מה שהוביל בהמשך לבחירת המחלקה להשתתף בכנס המכובד.

כנס יזמות
קרדיט צילום: עיריית עפולה

במהלך האירוע הציגו מנהל מחלקת הנוער, חנן בן בדוד ורכזות המחלקה יעל גוזלן ועדי טל את פעילות המחלקה בתקופת הקורונה, מתוך הבנה שניתן לראות את משבר הקורונה כהזדמנות להציג את כוחו של הנוער אל מול הקהילה ואל מול משברים. כמו כן הוצגו בכנס מגוון הפעילויות החינוכיות שנקטו בני הנוער בעיר בתקופת משבר הקורונה ובראשם מיזם "סיירת נוער" אשר פעלה ברחבי העיר ויזמה מפגשי הסברה עם הקהילה, למען שמירה על איכות הסביבה, לצד הקמת מרחבים חינוכיים ובטוחים לבני נוער וכן פעילויות של בני הנוער עם משפחות שכולות, ניצולי שואה וקשישים תושבי העיר. יוזמות אלו ביססו את מעמדם של בני הנוער בעיר כסוכני שינוי בתחום המחזור ושמירה על ניקיון ואיכות הסביבה, בנוסף לפיתוח חשיבה יוזמת. כלל הפעילויות של המחלקה נעשו תחת נהלי משרד הבריאות והקפדה יתרה על הריחוק החברתי.

מנהלת האגף  צעירים וקהילה  תמר דגמי ציינה: "אנו גאים במחלקת הנוער ובבני הנוער של עפולה על כך שבחרו לראות את משבר הקורונה כהזדמנות לחולל שינוי ולקדם מעורבות חברתית ושמירה על הסביבה". מנהלת אגף תיאום, בקרה וחדשנות, שרית דהן הוסיפה: "פעילות מחלקת הנוער התרחבה מאוד, בין היתר, בזכות קולות קוראים המוגשים על ידה ומיצוי משאבים תקציביים הניתנים גם בתקופה קשה זו, עם התמודדות נגיף הקורונה, להמשך מעורבות חברתית וקהילתית של בני הנוער תוך חשיבה יצירתית של חדשנות".

כנס יזמות
קרדיט צילום: עיריית עפולה

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here