דוברות עיריית מגדל העמק

המכינה הייחודית, שמכשירה נערות מאזורי פריפריה גיאוגרפית וחברתית לשירות משמעותי בצה"ל, זכתה בפרס על עשייה והתנדבות של החניכות בשלל תחומים וביניהם מועדוניות רווחה, אקים, הוסטלים, בתי ספר, תכניות שונות לילדים, סיוע לקשישים עריריים ועוד.

 

"מכינה ישראלית", המכינה הקדם צבאית הייחודית ממגדל העמק המיועדת לבנות מאזורי פריפריה חברתית וגיאוגרפית, קיבלה בשבוע שעבר את "אות ראש העיר למתנדב" לארגון מתנדב מצטיין בטקס חגיגי שנערך באמפיתיאטרון העירוני.

המכינה, שהוקמה בשנת 2013 ותפתח מיד אחרי ראש השנה את שנת הלימודים השישית שלה, פועלת מיומה הראשון במגדל העמק. "זכינו להקים את המכינה במגדל העמק מתוך ידיעה כי לחניכות יהיה כר נרחב למעורבות קהילתית ועשייה חברתית, ומשנה לשנה אנו למדות עד כמה נרחב עולם ההתנדבות בעיר", אמרה בטקס ראשת המכינה ענת שטיינר.

"מכינה ישראלית", מיסודה של עמותת "דרך כפר יוזמות חינוך", מכשירה את חניכותיה, רובן יוצאות אתיופיה, לשירות צבאי משמעותי ואיכותי. חניכות המכינה הן כאלו שהצבא "מפספס" בדר"כ בשל כשלי מיון מובנים, ומייעד אותן מלכתחילה לתפקידים שוליים יחסית. אלא שצוות המכינה יודע לזהות אצלן את הפוטנציאל ואת המוטיבציה. במהלך השנה עוברות הנערות הכשרה אינטנסיבית ביותר במגוון תחומים, מציונות ותרבות ישראלית, עבור דרך כושר גופני וכלה בעמידה בפני קהל וניהול אירועים ואנשים. בסיומה, בתיאום מלא עם הצבא, נמצאות כל החניכות כמתאימות לשרת בתפקידים משמעותיים ומבוקשים.

ההתנדבות בעיר לאורך כל שנת המכינה היא חלק בלתי נפרד מחיי החניכות, ומתפרסת על פני זירות פעולה רבות ומגוונות: במועדוניות הרווחה לפעוטות וילדים, במועדון "אקים", בתוכנית "כבוד וידידות", בהפגת בדידות אצל קשישים עריריים, בדיור המוגן, בהוסטלים של "דיור בעמק", במרכז השיקום "בית גרבסקי", עם משפחות מתוכנית "פותחים עתיד", עם ילדים מתוכנית "מתלות לאחריות", ובהפעלת ילדים ב"כוכב הילדים". זאת ועוד – השנה נפתח מרכז למידה לתלמידות מבית הספר היסודי "נופים" ביוזמת חניכות המכינה.

עוד ראוי לספר כי החניכות הינן שותפות מובילות מדי שנה בהפקת אירועי חג הסיגד בעיר של קהילת יוצאי אתיופיה, במתנ"ס ובבתי הספר – שם הן חושפות את הקהילה ואת תרבותה בפני כלל התלמידים. הן גם נטלו חלק בהפעלת הבזאר למשפחות רווחה, משלב התכנון ועד לביצוע, ונרתמו לעוד מבצעים עירוניים למען הכלל, למשל ניקוי יער בלפור בט"ו בשבט.

בנימוקים להענקת האות לחניכות ובוגרות המכינה נכתב, בין השאר: "פעילותה רבת ההיקף של המכינה, הודות לנכונות החניכות לתרום ולתת, מאפשרת לקשת רחבה של תושבי העיר ליהנות משירותיה: משפחות, ילדים, צעירים, קשישים ובעלי צרכים מיוחדים".

"העשייה למען האחר מהווה חלק מרכזי בתוכנית שלנו", הדגישה ראשת המכינה ענת שטיינר בנאומה בטקס, "מתוך תפיסה חינוכית כי מנהיגות פורחת ממקום של נתינה לזולת, ומתוך אמונה כי בכל נתינה יש צמיחה גדולה הן של המקבל והן של הנותן".

"מכינה ישראלית" במגדל העמק
דוברות עיריית מגדל העמק
"מכינה ישראלית" במגדל העמק
דוברות עיריית מגדל העמק

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here