חניכת מצפה אבינועם
דוברות עיריית מגדל העמק

מגדל העמק: בשבוע שעבר נחנך המצפה ביער בלפור על שם אבינועם פרץ ז"ל בטקס מרשים ובסיום תחרות הירי המסורתית במעמד ראש העיר ומפקד מג"ב ניצב קובי שבתאי

לא שוכחים. בשבוע שעבר התקיים טקס חניכת "מצפה אבינועם" ביער בלפור על שם  אבינועם פרץ ז"ל במעמד ראש העיר אלי ברדה ומפקד מג"ב ניצב קובי שבתאי.

אבינועם פרץ ז"ל בן מגדל העמק אשר גדל והתחנך בעיר נרצח בספטמבר 1992 ע"י מחבל בצומת הגבעה הצרפתית בדרכו לבסיס לוט"ר בירושלים. אבינועם זיהה את המחבל שהתכוון לבצע פיגוע המוני ולאחר מאבק ממושך עמו המחבל ירה בו והרגו. על מעשה גבורה זה וענק לו לאחר מותו עיטור המופת של משטרת ישראל. במעשה הגבורה שעשה הציל אבינועם אזרחים רבים אשר עמדו בטרמפיאדה בצומת הגבעה הצרפתית.

לאחר 27 שנה ומחשבות רבות על הדרך ואופן ההנצחה לזכרו נחנך המצפה על שמו ביער בלפור המקום בו בילה אבינועם שעות רבות בצילומי טבע ונוף שכל כך אהב. המצפה הוקם בסיוע הרשות המקומית, משמר הגבול, קק"ל והמשפחה. מזה כ-11 שנים מתקיימת כל שנה תחרות ירי לזכרו עם מיטב לוחמי החיל ונציגי כל היחידות המובחרות. השנה טקס הענקת הגביעים וסגירת היום התקיים במצפה.

מצפה זה הינו אתר טבע שאליו יגיעו לוחמי החיל ויתקיימו בו טקסים של סיומי קורסים והכשרות לוחמים במשמר הגבול. כמו כן במצפה ישנם אמצעים שמספרים את סיפור חייו ומסבירים על המקום ועל הנוף.
כידוע, הנצחה אישית מתבצעת למי שזכה בעיטור על גבורתו כדי לחנך את הדור הצעיר על מורשתו, המחויבות לשירות וגיוס לצה"ל.
ראש העיר אלי ברדה אמר: "אבינועם ז"ל היה עתיר כשרונות ויכולות ויער בלפור היה תבנית נוף מולדתו ומקום להשראה שקיבל. האזור שבו הוקם המצפה כך שמדובר בסגירת מעגל מרגשת. ישר כח לכל העוסקים במלאכה שקדמו את התהליך והביאו להקמת המצפה המדהים שצופה על עמק יזרעאל".

חניכת מצפה אבינועם
דוברות עיריית מגדל העמק

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here