קרדיט תמונה: דוברות עיריית מגדל העמק


מבוטחי "שירותי בריאות כללית" מעל גיל 60 יוכלו להתחסן החל מיום הראשון הקרוב במתחם ייעודי שיוקם עבורם

המלחמה בנגיף ה"קורונה" בעיצומה. הביקוש לחיסונים בימים האחרונים גובר וכעת גם תושבי מגדל העמק יוכלו לקבל את החיסון המבוקש. בשיחה שהתקיימה בין ראש העיר אלי ברדה למנהל המרפאה ד"ר אדהם יחיא סוכם כי כבר היום ראשון יתחיל מבצע החיסונים בעיר.
תושבי העיר מעל גיל 60, שהם למעשה אוכלוסיית היעד לקבלת החיסונים נכון לרגע זה, שהם חברי הקופה יוכלו להגיע למתחם ייעודי שיוקם במיוחד עבורם ולקבל את מנת החיסון הראשונה כאשר התור לקבלת המנה השנייה יקבע מיד עם סיום קבלת החיסון.
ראש העיר פנה גם לקופות החולים "מכבי" ו"לאומית", אך בעקבות לוגיסטיקה מסובכת כרגע חברי הקופות האחרות יוכלו להתחסן בנוף הגליל ועפולה. לטענתם, החיסון מגיע בכמויות של 1,000 מנות ואין אפשרות לפצל אותן. לשירותי בריאות "לאומית" ו-"מכבי" אין את כמות המתחסנים הרלוונטית. ברגע שהחיסון עומד במשך 3 ימים הוא הופך ללא אפקטיבי ולכן אי אפשר לאחסן את המנות.

על רקע ההתפרצות במספר המאומתים בשבוע שחלף, במהלך יומיים בלבד נדבקו כ-40 תושבים ועל רקע המלצות משרד הבריאות להכריז על סגר שלישי בשל התפרצות התחלואה בכל רחבי הארץ, אמר ראש העיר אלי ברדה: "אני קורא לתושבי העיר לצאת ולהתחסן. זה הפתרון שחיכינו לו כמעט שנה שלמה כדי לחזור לשגרת חיים נורמלית במערכת החינוך, במסחר ובעסקים ובכלל. לכן, על האוכלוסייה שתתחסן בהמשך להמשיך ולשמור על ההנחיות, לעטות מסכה, לשמור על ריחוק ולהימנע מהתקהלויות מיותרות. ביחד שומרים על החיים, ביחד ננצח את "קורונה"!".

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here