העבודות להקמת הפארק העירוני
עיריית נצרת עילית

העירייה השלימה עבודות תשתית להקמת האמפיתיאטרון והבריכה האקולוגית. במתחמי המשחקים הוצבו מתקנים גדולים והוכשרו  מסלולי הליכה ורכיבה על אופניים. סגנית מהנדס העיר לינה נסייר: " האתר נמצא בבנייה, אנו מבקשים מהתושבים לא לבקר בו בשל הסכנה הבטיחותית"

העבודות להקמת הפארק העירוני
עיריית נצרת עילית

על שטח ענק, המשתרע על פני 65 דונם, נבנה הפארק העירוני החדש של נצרת עילית. תכנית הפארק מתבצעת מזה למעלה משנה בכמה שלבים וכוללת ארבעה פרויקטים גדולים, אשר כל אחד מהם הוא פרויקט גדול בפני עצמו: אמפיתיאטרון, פינת חי, אגם אקולוגי ופלנטריום עירוני.
בעירייה אומרים כי כמו לקיסריה, גם לנצרת עילית יהיה אמפיתיאטרון מרווח ומודרני, בו ניתן לקיים מופעים גדולים תחת כיפת השמים. האמפיתיאטרון יכלול כ- 5,000 מקומות ישיבה, מתוכם 2,500 כסאות קבועים ו- 340 כסאות ניידים, שאר מקומות הישיבה יהיו על הדשא. בחלק הדרומי של הפארק מוקמת פינת חי, שתהיה אטרקציה לילדים ולמשפחות, ובלב הפארק נבנית בריכת  נוי אקולוגית שעל גדותיו יוצבו ספסלי ישיבה. . הפארק העירוני יכלול פלנטריום ברמה גבוהה, שיאפשר לתושבים לצפות בכוכבים באמצעות סרטים שיוקרנו במבנה כיפתי ולהשתתף בהדרכות על חלל ואסטרונומיה. הקמת המבנה מתבצעת על פי תכנית של האדריכל אריה גורן, שמתמחה בהקמת פלנטריום בליווי יועץ מקצועי מומחה בתחום. פארק החלומות של נצרת עילית יביא לידי ביטוי גם את האג'נדה החברתית, שמובילה העירייה בנושא העסקת אנשים עם מוגבלויות ושילובם בקהילה. בתחומי הפעילות השונים שמציע הפרויקט, בעיקר בפינת החי, ישולבו תושבים עם צרכים מיוחדים, שייהנו מסביבת עבודה נעימה שתחליף את מפעל מע"ש (מרכז עבודה שיקומי) הפועל בעיר. הפרויקט יתבצע בשיתוף משרד העבודה והרווחה, קרן שלם והמוסד לביטוח לאומי. סגנית מהנדסת העיר לינה נסייר מסרה כי העבודות מתקדמות בהתאם לתכנית וצפויות להסתיים בסביבות חודש מאי   2019. "אנו מבקשים מהתושבים שלא לבקר בפארק במהלך ביצוע העבודות, מדובר באתר בנייה סגור שמהווה סכנה בטיחותית "

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here