קרדיט צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

צעירות וצעירי מגדל העמק ממשיכים לחזק את המנהיגות המקומית במסגרת תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל: למעלה מ 650 הורים וילדים השתתפו באירוע שיא ראשון שקיימה קבוצת תוכנית המנהיגות ״מקוֹמי״ במגדל העמק, שהצליח לגבש ולרגש את התושבים הוותיקים והצעירים לחזק את הגאווה המקומית בעיר! 

צעירות וצעירי מגדל העמק ממשיכים לחזק את המנהיגות המקומית במסגרת ״מקוֹמי״ תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל. למעלה מ 650 הורים וילדים השתתפו באירוע שיא ראשון שקיימה קבוצת תוכנית המנהיגות ״מקוֹמי״ במגדל העמק, שהצליח לגבש ולרגש את התושבים הוותיקים והצעירים לחזק את הגאווה המקומית בעיר. לאחר שהציבו מטרות ויעדים בתחומי החיים שמעסיקים אותם בעיר, צעירות וצעירי מגדל העמק יצאו לדרך עם אירוע שיא קהילתי ראשון תחת הכותרת ,"אנחנו אוהבים את מגדל העמק"! האירוע הקהילתי נערך במטרה לחזק את הקשר בין תושבי העיר זה עם זה וגם בינם לבין העיר ולטפח את הגאווה המקומית והשתתפו בו משפחות ותיקות, משפחות חדשות, מבוגרים וילדים. 

 

המשתתפים בילו יחד בפעילויות שונות ולקחו חלק בסדנאות ובפעילויות יצירה בנושא זהות מקומית, יצרו קשרים עם תושבים שטרם הכירו וביצעו משימות משותפות שהביאו לגיבוש קהילתי. בין המשתתפים הרבים הגיע זוג לפני חופתו שהצטלם עם שלטי האהדה לעיר, כאות לקשר בינם לבין העיר. קבוצת משתתפי תוכנית המנהיגות ״מקוֹמי״ שהוקמה על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל במטרה לחזק מנהיגות מקומית צעירה בפריפריה החברתית והגיאוגרפית ופועלת במגדל העמק בהובלת כל ישראל חברים – ממזרח שמש, מורכבת מצעירים שסיימו את לימודיהם האקדמיים, השתקעו בעיר ועכשיו מבקשים להוביל, ליזום ולהשפיע על עיצובה של הקהילה והחיים בה מתוך תחושת מחוייבות עמוקה ושייכות עמוקה.

 

אירוע השיא ״אוהבים את מגדל העמק״ התקיים בהובלת מרכז הצעירים. ליאורה אדרי מנהלת מרכז הון אנושי צעירים: ״הצעירים והצעירות בוחרים לקחת אחריות על העיר! היה מאד מרגש לראות משפחות צעירות מהעיר לצד משפחות חדשות שהצטרפו לעיר – כל המשפחות ביצעו יחד משימות, בילו ונהנו. מבחינתו האירוע הוכתר כהצלחה! אנו סבורים שאירועים מסוג זה, עשויים לתרום לקהילה ולחיזוק הגאווה והשייכות המקומית של בני המקום". באירוע נכח ראש העיר, מר אלי ברדה שהביע הערכה על כך שמנהיגות מקומי בהובלת המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ומרכז הון אנושי צעירים, הצליחו להניע ולקיים אירוע שכולו עוסק בחיזוק השייכות לעיר. 

 

תוכנית המנהיגות ״מקוֹמי״ מאפשרת לצעירים בפריפריה לחזק את יכולת ההשפעה על סביבתם. התוכנית מיועדת לצעירים בגילאים 20-40, שהעשייה החברתית והקהילתית חשובה להם ורוצים להשפיע על סביבת חייהם. במסגרת התוכנית למעלה מ- 500 צעירים מוכשרים כמנהיגים מקומיים ומקבלים כלים ומיומנויות בתחום פיתוח והעצמה אישית תוך חיזוק הזהות המקומית, הרחבת רשת הקשרים והובלת מיזמים חברתיים תוך למידה והתפתחות אישית.

 

"מקוֹמי" תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל כוללת קורס עם כ- 20 מפגשים, שלושה מיזמים קהילתיים שקבוצת הצעירים תקדם בקהילה המקומית, שני אירועי שיא וכנס ארצי לכלל הרשויות המשתתפות בתוכנית. התוכנית מאפשרת לצעירים בלמעלה מארבעים רשויות מקומיות בנגב, בגליל ובפריפריה החברתית לקבל הכשרה כמנהיגים מקומיים על ידי הקניית כלים ומיומנויות בתחום פיתוח והעצמה אישית לצד חיזוק הזהות המקומית, יכולות מנהיגות וחשיבה ביקורתית, הנעת תושבי הקהילה, מיפוי הקהילה ואופן הבנת צרכיה, ארגון וביצוע מיזמים והוצאה לפועל של פרויקטים קהילתיים.

קרדיט צילום: דוברות עיריית מגדל העמק
קרדיט צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here