על שטח ענק, המשתרע על פני 65 דונם, נבנה הפארק העירוני של נצרת עילית. תכנית הפארק מתבצעת בכמה שלבים וכוללת ארבעה פרויקטים גדולים, אשר כל אחד מהם הוא פרויקט גדול בפני עצמו: אמפיתיאטרון, פינת חי, אגם אקולוגי ופלנטריום עירוני.

בעירייה אומרים כי כמו לקיסריה, גם לנצרת עילית יהיה אמפיתיאטרון מרווח ומודרני, בו ניתן לקיים מופעים גדולים תחת כיפת השמים. האמפיתיאטרון יכלול כ- 5,000 מקומות ישיבה, מתוכם 2,500 כסאות קבועים ו- 340 כסאות ניידים. שאר מקומות הישיבה יהיו על הדשא. בחלק הדרומי של הפארק מוקמת פינת חי, שתהיה אטרקציה לילדים ולמשפחות, ובלב הפארק נבנה אגם נוי אקולוגי, שעל גדותיו יוצבו ספסלי ישיבה להנאת המבקרים.

הפארק העירוני יכלול פלנטריום ברמה גבוהה, שיאפשר לתושבים לצפות בכוכבים באמצעות סרטים שיוקרנו במבנה הכיפתי ולהשתתף בהדרכות על חלל ואסטרונומיה. הקמת המבנה מתבצעת על פי תכנית של האדריכל אריה גורן, שמתמחה בהקמת פלנטריום, ובליווי יועץ מקצועי מומחה בתחום, פרופ' יגאל פטל.

פארק החלומות של נצרת עילית יביא לידי ביטוי גם את האג'נדה החברתית, שמובילה העירייה בנושא העסקת אנשים עם מוגבלויות ושילובם בקהילה. בתחומי הפעילות השונים שמציע הפרויקט, בעיקר בפינת החי, ישולבו תושבים עם צרכים מיוחדים, שייהנו מסביבת עבודה נעימה שתחליף את מפעל מע"ש (מרכז עבודה שיקומי) הפועל בעיר. הפרויקט יתבצע בשיתוף משרד העבודה והרווחה, קרן שלם והמוסד לביטוח לאומי.

פארק מהחלומות
עיריית נצרת עילית

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here