צילום: אוריה פרנקל, איגוד ערים כינרת

איגוד ערים כינרת מזמין לפתוח את עונת החורף, בטיול טבע ומורשת לכל המשפחה על שפת הכינרת, במקטע שביל סובב כינרת מקיבוץ גינוסר ועד חוף חוקוק צפון, הכולל ביקור בקברו של יגאל אלון ז"ל, נופים קסומים, חציית נחל קלה ועוד.

איך מגיעים? מחנים את הרכב בבית העלמין של קיבוץ גינוסר.

ניתן לארגן רכב איסוף שימתין בקצה המסלול בחניון חוף חוקוק צפון (חניה בחוף עבור רכב פרטי כרוכה בתשלום של 6.3 שקלים לכל שעה בשלוש השעות הראשונות, ו-2.2 שקלים לכל שעה נוספת).

תיאור המסלול: מתחילים את הצעידה בבית העלמין של גינוסר, שם ניתן לעשות עצירה ראשונה כדי לבקר בקברו של יגאל אלון ז"ל ולחוות מהמורשת הציונית המפוארת שהותיר בלכתו. ממשיכים לצעוד בשביל העובר בשולי בית העלמין, ומגיעים לגבעת תצפית מרהיבה לכינרת, העתירה בפסיפסים אומנותיים פרי יצירתם של סטודנטים ערבים ויהודים במסגרת פרויקט "מפגשי האביב" של בית יגאל אלון. בהמשך חולפים ממערב למתקן שאיבה, ומתקרבים לכינרת בשביל פרוץ וברור בין סופים קנים ושלל שיחים. משמאל לשביל ניתן לראות את המבנים של ״בית בכפר״ דיור מוגן לגיל השלישי, אשר דייריו תרמו בעבר לפיתוח וטיפוח המקום.

הולכים בעקבות סימוני השביל, ממשיכים בסבך קנים נוח בדרך רחבה ומיד חוצים את נחל עמוד (מעבר במים עד גובה הברכיים מקסימום). לאחר חציית הנחל, ממשיכים בדרך הפתוחה והברורה וחוצים שדרת פיקוסים קטנה. נצמדים לגדר בין הכינרת לבית בריכות אגף הדיג של משרד החקלאות וממשיכים לפי הסימון, בהליכה נוספת במים בגובה הברכיים לאורך כ-50 מטר, ואחריה ממשיכים להקיף את אגף הדיג ממזרח, בין סלעים וחורשת פיקוסים יפיפייה.

מגיעים עם המשך השביל לחוף חוקוק דרום ולאכסניית 'כרי דשא' ועוברים לחוף חוקוק צפון לסיום המסלול. ביציאה מהחוף, יכולים חובבי ההיסטוריה לקנח את הטיול עם ביקור בחורבת מנים (ח'ירבת מניה), חורבה מהתקופה המוסלמית הקדומה עם ממצאים מרשימים ושרידי ארמון החליף אל ואליד.

אורך המסלול: 2.5 ק"מ
רמת קושי: בינוני, לאוהבי לכת.
ציוד: נעליים סגורות ונוחות להליכה (לרבות הליכה במים ובבוץ), כובעים ומים.

צילום: אוריה פרנקל, איגוד ערים כינרת
צילום: אוריה פרנקל, איגוד ערים כינרת

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here