בריאות לנכבדי העיר

האגף לשירותים חברתיים בעיריית מגדל העמק יזם יום בריאות ומניעה לאזרחים הוותיקים במגדל העמק שכלל הרצאות, בדיקות שמיעה וראייה ופעילות תחת הכותרת "בריא לדעת".

המדור לאזרחים וותיקים באגף לשירותים חברתיים של עיריית מגדל העמק ממשיך לקיים מפגשים ופעילויות לאזרחים הוותיקים בעיר ובימים האחרונים קיים יום בריאות לגיל השלישי שכלל הרצאות בנושא בריאות, בדיקות מניעה ופעילות ספורטיבית. כידוע, תהליך הזקנה מלווה בשינויים פיזיולוגיים וביולוגיים לצד שינויים חברתיים, פסיכולוגיים-אישיותיים ושינויים כלכליים, אשר משפיעים על בריאותו של האזרח הוותיק ויכולים להחמיר במצב של חולי. לכן, מקפידים במדור לאזרח הוותיק להעשיר את הידע בנושאי בריאות בגיל השלישי כדי להעלות את המודעות לשמירה על איכות החיים, זאת על ידי מניעה, שימור ושיקום של תפקודים בסיסיים, שפגיעה בהם משפיעה על איכות החיים של האוכלוסייה המבוגרת.

קידום בריאות מתבצע בראש ובראשונה על ידי למידה ומניעה ובמדור לאזרח הוותיק של האגף ביקשו לקדם זאת באמצעות מפגש אליו הגיעו כ-70 אזרחים וותיקים. המפגש התקיים במתנ"ס העירוני וכלל הרצאות מגוונות בנושאים שונים כגון התאמת הבית לצרכי הגיל השלישי- המשתתפים קיבלו הדגמות וחוברת לבדיקה עצמית של הבית. כמו כן התקיימו הרצאות ובדיקות שימור הראייה והשמיעה, הרקדה ועוד. מנהלת המדור לאזרח הוותיק, ברכה בן סדון סיכמה: "המפגש התקיים במסגרת התוכניות והשירותים הרבים המתקיימים בישוב למען האזרחים הוותיקים. תודה לצוות המדור לאזרחים ותיקים ותודה מיוחדת לדפנה חסן תודה מיוחדת על התפעול והארגון".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here