תלמידי תיכון אורט 'בן גוריון' יסייעו לאזרחים הוותיקים
קרדיט צילום: אלבום פרטי.

בעקבות הנחיות משרד הבריאות להישאר בבתים החליטו תלמידי תיכון 'בן גוריון' בעפולה החליטו להתנדב גם מהבית, הם החלו לשוחח עם אזרחים וותיקים וגילו איפה הם צריכים עזרה באמת.

שרשרת היוזמות המבורכות של תושבי עפולה בעקבות התפשטות נגיף הקורונה ממשיכות לרגש. בימים לא פשוטים אלה בהן נמצאים רבים מתושבי העיר מרותקים לביתם בעקבות הנחיות משרד הבריאות, החליטו תלמידי תיכון 'בן גוריון' בשיתוף עמותת 'דור לדור' האמונה על הטיפול של אוכלוסיית האזרחים הוותיקים להתקשר לבתיהם של האזרחים הוותיקים, לשוחח איתם ולהפיג להם מעט את המתח והבדידות. במהלך השיחות גילו התלמידים שאחד הנושאים שמטרידים את האזרחים הוותיקים בימים אלה הם הבעיות הטכניות והדיגיטליות איתם הם נאלצים להתמודד לבדם ללא סיוע של טכנאים שבימים רגילים היו יכולים להגיע לביתם וכיום בגלל היותם בקבוצת סיכון אינם מורשים לבקר.

במקביל, פנו מבית הספר לעירייה וביקשו מהמוקד העירוני של עיריית עפולה לרכז עבורם כל פנייה של אזרח וותיק שפונה עם בעיות טכניות כאלה ואחרות. בין היתר מסייעים התלמידים לאזרחים הוותיקים ללמוד את הממשק של הרשתות החברתיות כדי שיוכלו להיות בקשר עם המשפחות שלהם וכן מסייעים בפתרון בעיות בסלולארי או באינטרנט.

אפרת יחיא תלמידת כיתה י"א סיפרה: "זאת יוזמה מאוד חשובה. שאני מתקשרת אליהם אני חושבת על סבתא שלי שגם היא זקוקה קרוב לוודאי לעזרה בכל הנושא הטכני". נועה אפללו, תלמידת כיתה י"א בבית הספר הוסיפה: "דיברתי עם חלק מהאזרחים שמרותקים בבתיהם בגלל המצב הם סיפרו שמאוד קשה להם אך מבינים שזה לטובתם. עזרתי לחלקם בענייני הרשת החברתית על מנת שיצליחו להיות בקשר עם הילדים והנכדים. אני מאוד נהנית לדבר איתם זה מעניק לי סיפוק לדעת שעשיתי טוב למישהו בתקופה זו".

ראש העיר עפולה אבי אלקבץ: ״זה מרגש לראות שבני נוער, תיכוניסטים, מתגייסים ליוזמות חברתיות ונותנים גם הם כתף בעת המשבר. כאשר פנו אלינו עם היוזמה המבורכת אימצנו אותה מיד וגייסנו את המוקד העירוני שירכז עבורם את פניות התושבים״.

תלמידי תיכון אורט 'בן גוריון' יסייעו לאזרחים הוותיקים
קרדיט צילום: אלבום פרטי.
תלמידי תיכון אורט 'בן גוריון' יסייעו לאזרחים הוותיקים
קרדיט צילום: אלבום פרטי.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here