צילום טליה בן סבו

כשכל חבריו של צחי וייס, ללימודי קורס דירקטורים קיבלו בטקס מרגש את תעודת הסיום, צחי התאושש בבית החולים מתרומת כליה אלטרואיסטית להצלת חיי אדם זר לו. מנכ"לית המכללה, מרב ששון אמויאל הזמינה את צחי, מנהל הגרעין התורני, חודש אחרי תרומת הכיליה להענקת תעודת הסיום. "זו ללא ספק תעודה לחיים, מעשה אצילי במיוחד הצלת חיים. אני גאה שאדם כמוך השתתף בקורס החשוב," אמרה מרב ששון אמויאל. צחי הודה על הקורס ואמר כי הקורס היה משמעותי מאוד לתפקיד הנוכחי ולתפקידים הבאים.

צילום טליה בן סבו

בטקס הענקת תעודות סיום של קורס הדירקטורים בלט בהיעדרו אחד ממשתתפי הקורס, צחי וייס.
צחי וייס, מנהל הגרעין התורני בנוף הגליל היה באותה שעה מאושפז בבית החולים לאחר שעבר תהליך ארוך של כעשרה חודשים, אשר שיאם היה תרומת כליה לאדם זר, תרומה אלטרואיסטית.
מרב ששון אמויאל נפעמה ממעשה התרומה ומכל התהליך הארוך שעבר צחי עד לרגע בו הושתלה כלייתו בגופו של אדם זר. "זהו ללא ספק מעשה מיוחד ואצילי, מעשה של הצלת חיים ללא שום כוונת רווח או קבלת תמורה, מעשה מיוחד מתוך אהבת האדם וקדושת החיים ואין לו לאדם בעולמנו ערך נשגב מזה.
צחי הודה על קבלת הפנים ושיתף במעט בצניעותו על הצטרפותו למשפחת 'מתנת חיים' עמותה מיסודו של הרב יהושוע הבר ז"ל אשר אין לה אח ורע בעולם, עמותה המובילה תהליך תרומה אלטרואיסטית למען חולים קשה הנדרשים לטיפולי דיאליזה קשים מאוד.

"אני כל כך שמח על הזכות שנפלה בחלקי, זכיתי לתמיכה מלאה של רעייתי, משפחתי והוריי בביצוע ניתוח זה. שעתיים טרם הניתוח פגשתי במקבל הכיליה הנרגש אשר הגיע למיטתי עם רעייתו וחמשת ילדיו הבוגרים. חודש אחרי הניתוח והצלחתי לעזור לאדם אשר קיבל את חיו במתנה," אמר צחי.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here