קרדיט: חטיבת בני המושבים

גם אחרי שנה לתחילת משבר הקורונה, אחרי 3 סגרים ובתוך הגבלות רבות – יש מי שלא עוצרים לרגע. חטיבת בני המושבים בנוער העובד והלומד ממשיכה להתאים את הפעילות שלה לקורונה – הטיולים השתנו, מערכי הדרכה חדשים נוצרו, הפעילות עברה לקפסולות והרכזים והמדריכים בשטח עברו הכשרה מיוחדת. בתוך כל אתגרי התקופה 10 ישובים נוספים בחרו להצטרף לפעילות החטיבה – באשכול, עמק המעיינות ובמועצות נוספות ברחבי הארץ.

הישובים יצטרפו וחלקם כבר יקחו חלק בפעילות הקרובה – מחנות פסח ישוביים-תנועתיים, שיקחו את המסורת המוכרת של המחנה ויתאימו אותה לתקופה הנוכחית. מדובר במחנה שמתרחש בשטח הישוב בליווי וריכוז ארצי, ומאפשר לחניכים לקחת חלק בפעילות גדולה וחווייתית ועדין לשמור על הנהלים במלואם. הישובים החדשים.

"בשנתיים האחרונות הובלנו שינוי רציני בפעילות התנועה בכך שמיקמנו את הישוב עצמו בתור רמת הפעילות המרכזית, ולא רק את המערכת הארצית. זה שינוי שהתחיל חודשים ארוכים לפי הקורונה וכך הגענו לתקופה הזו מוכנים", מספר אדם קמחי, סגן מנהלת החטיבה. "הפעילות נבנית מתוך הישוב, אל המערכת האזורית והארצית. המדריכים הנפלאים שלנו בשטח הוכיחו ששום דבר לא יעצור אותם – הם רוצים לפגוש את החניכים, ואם אי אפשר לקחת את הישוב אל המחנה, נביא את המחנה אל הישוב", הוא הוסיף.

10 הישובים שהצטרפו בחודש האחרון יצטרפו ל145 ישובים ברחבי הארץ, ול15,000 חניכים בשכבות ד'-י"ב שלוקחים חלק בפעילות החטיבה. בתקופה בה בני הנוער תקועים בבית וייתכן שחלקכם לא יחזרו לספסל הלימודים לעוד חודשים ארוכים, החשיבות של יצירת מערכת בלתי פורמלית חזקה, שייכות לתנועה והדרכה – רק עולה ועולה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here