קרדיט : canva

 

השמנה נחשבת כיום למגיפה עולמית. מחלות לב כליליות, שבץ מוחי וסוכרת מסוג 2 הן רק כמה מהמחלות המקושרות באופן מובהק אליה ומהוות כמה מגורמי התמותה הנפוצים ביותר במערב. לכן, שמירה על משקל בריא ותקין אינו חיוני רק למראה ולביטחון העצמי, אלא לאורח החיים הבריא שלנו לאורך חיינו. כמו כל מכונה מתוחכמת, גם הגוף שלנו זקוק לתחזוקה כדי לתפקד ביעילות. השלב הראשון בתחזוקה הזו היא לזהות בזמן כשמתחילה הזנחה. 5 הסימנים הבאים יסייעו לך לזהות האם הגיע הזמן לבחון אפשרויות טיפול בהשמנה.

1.      הבגדים כבר לא מתאימים

אנו עשויים לגלות שהמכנס מתחיל להיות הדוק לנו במותניים, או שהרוכסן כבר לא נסגר כמו שצריך. חשוב שלא נתעלם מהסימנים האלה. במקום לקנות בגדים נוספים, זה הזמן להישקל ולבחון אילו אפיקי טיפול בהשמנה ניתן ליישם.

2.      כאבים ונפיחות ברגליים

עלייה במשקל הגוף עשויה להפעיל לחץ רב על מערכת כלי הדם שלנו ובסופו של דבר לשבש את פעילותה. כתוצאה מכך, זרימת הדם אל הגפיים, ובעיקר על הרגליים עשויה להשתבש. לעתים קרובות הדבר יגרום לבצקות בכפות הרגליים ולכאבים כרוניים ברגליים. ככל שתופעות אלו מופיעות, חשוב לפנות לייעוץ בהקדם ולא לפטור זאת כעייפות או עומס עבודה.

3.      כאבי גב וברכיים

עודף משקל אינו רק מקשה על פעילות גופנית, הוא עשוי לגרום לכאבי גבאורח החיים הפעיל שלך, אלא עלולה גם לגרום לכאבי גב וברכיים. העומס הרב שהמפרקים נושאים עשוי לגרום למתח ברקמות החיבור ולהוביל למצבים דלקתיים וכאב כרוני. פריצות דיסק וקרעים במיניסקוס שכיחים במידה רבה בקרב אוכלוסייה זו.

4.      קשיי נשימה

המשקל הרב מעמיס על הסרעפת ומקשה עליה לנוע בחופשיות. לעתים קרובות, הדבר יבוא לידי ביטוי גם בנחירות רמות שלא התמודדנו איתן בעבר. קשיי הנשימה והנחירות הן הרבה יותר ממטרד מרגיז. החסימה בנשימה עשויה להשפיע באופן ניכר על איכות השינה שלנו ואפילו לגרום לדום נשימה בשינה. הירידה החדה ברמות החמצן בדם עשויות לגרום לעייפות כרונית ומעלה את הסיכון למחלות לב. לכן, אלו סימנים מובהקים להשמנה מתקדמת שיש לקחת במלוא הרצינות.

5.      ירידה במצב הרוח

אדם המתמודד עם משקל עודף עלול להתקשות בפיתוח מערכות יחסים או להימנע מהשתתפות בפעילויות חברתיות, מה שעלול לשחוק את ההערכה העצמית שלו. מן הצד השני של המתרס, אדם הסובל מדיכאון עלול להיעזר בהרגלי התמודדות לא בריאים כמו אכילה מוגזמת או שתייה, מה שעלול לגרום לקילוגרמים להצטבר, מה שעלול להחמיר את הדיכאון הראשוני. זהו מעגל קסמים שלילי שחשוב שנשבור.

אז איך מקדמים טיפול בהשמנה?

אם מצאת את עצמך בין הסימנים שציינו, זה הזמן לקחת את המצב בשתי ידיים ולהתחיל לפעול. במרכז הרפואי לטיפול בהשמנה, מציע ד"ר רז הגואל טווח רחב של אפיקי טיפול בהשמנה ובונה עבורך תוכנית מותאמת אישית לצרכיך ונסיבותיך. עם שילוב של טיפולים תרופתיים פורצי דרך ובניית תפריט ותוכנית פעילות גופנית, יהיה באפשרותך לצעוד שוב בנתיב אל הבריאות. למידע נוסף, ניתן לפנות אלינו באתר כעת.

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here