קרדיט - Pixabay

רעיונות טובים הם הבסיס המשמש יזמים להקים עסק  והם היסוד של כל חברה מצליחה, זאת כמבון כל עוד מצליחים להגן עליהם כראוי. טבעי שאנשים יחשבו על רעיונות דומים, עם זאת, רק מעטים יטרחו לפתח אותם ולעשות מהם מוצר או שירות שהם עובדים עליו. את הרעיונות האלה יש לטפח בקפידה ולפתח וזה דורש זמן ומשאבים רבים ולכן חיוני מאוד להגן עליהם ולא לחשוף אותם בצורה שתגרום לכם להפסיד את הרווחים שלמענם אתם עובדים. כדי להגן על הקניין הרוחני יש להיעזר בשירותי עורך דין קניין רוחני, שמלווה אתכם מהרגע הראשון ועוזר לכם לשמור עליו. חלק מהקניין הרוחני ניתן לרשום ויש להבין כיצד אתם צריכים לשמור על הבלעדיות שלכם, משום שחקיינים נמצאים בכל מקום. חקיינים כאלה יכולים לא רק לנגוס ברווחים שלכם אלא גם לפגוע במוניטין שלכם כאשר מייצרים חיקויים שנופלים באיכותם מהמקור. כדי להבין כל זאת היעזרו בשירותי עורך דין יונה שוובל, שמלווה יזמים ובעלי קניין רוחני כבר שנים.

הקמת חברה בצורה נכונה

אם יש לכם רעיון לחברה ואתם מקימים אותה עם שותפים, חובה לעשות את זה נכון באמצעות עורך דין שמסביר לכם על חשיבות הסכם שותפים ועורך אותו למענכם. אתם מקימים את החברה כדי לא להיפרד אלא כדי להרוויח ולעבוד יחד על הרעיונות שלכם. עם זאת, ידוע שהסכם שותפים טוב הוא הבסיס לכל יחסי העבודה הטובים והמפרים ביותר, במיוחד כאשר מגדירים את בעלי זכויות היוצרים ושאר עניינים כמו חלוקת רווחים, סמכויות ותפקידים. בעניין זה הכל צריך להיות מוגדר ומסודר מראש כדי למנוע מחלוקות והידרדרות להליכים משפטיים כאשר יש מחלוקות שאינן ניתנות לגישור. כשיודעים מראש מה שייך למי ומה כל אחד נותן ומקבל, כך קל יותר לעבוד יחד לטובת החברה.

ההצלחה מתחילה בחשאיות

לכל חברה התנהלות משלה ולא בכדי מקפידים על דיסקרטיות, במיוחד כשמדובר בדרגים הגבוהים. יש תפקידים שמחייבים שמירה על סודיות מטעמי שמירה על זכויות יוצרים ועל כל ידע מקצועי שנחשפים אליו תוך כדי עבודה. לכן, לפני שמצרפים שותפים או שוכרים עובדים לחברה שמבוססת על רעיונות מקוריים, רצוי מאוד לערוך הסכם סודיות קניין רוחני שמבטיח את הנאמנות שמקבלים מהעובדים. זה חיוני במיוחד כשמדובר בעובדים שרוצים להתקדם לאחר כמה שנים ועוברים לחברות מתחרות או מקימים חברה משלהם. משרד עורך דין יונה שוובל מציע לכם את שירותי הייעוץ המשפטי ועריכת הסכמים שונים בכל דרג בהחברה שלכם.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here