אמץ לוחם
קרדיט תמונות: דוברות עיריית מגדל העמק.

תלמידי שכבת ט' בבית ספר "רוגוזין" יצרו מצגות על חללי מגדל העמק בהם הציגו את החילות אליהם השתייכו

אמץ לוחם
קרדיט תמונות: דוברות עיריית מגדל העמק.

שכבות כיתה ט' בחט"ב "אורט רוגוזין" במגדל העמק אימצו את "יד לבנים" במהלך חמש השנים האחרונות במסגרת הפרויקט "אמץ לוחם". התלמידים למדו את סיפורי החללים בני העיר, הכינו מצגות על כל חלל, ראיינו חלק מהמשפחות ובחרו שיר לכל חלל בשיתוף בני משפחתו.
השנה, הוחלט על הרחבת הידע בקרב התלמידים ואלה חקרו את החילות מהן הגיעו חללי העיר והפיקו מצגות על כל חיל בהובלת הרכזת החברתית ענבר נתן צ'רקסוב וצוות המורים החינוכי.
השבוע, התקיים בבית "יד לבנים", במעמד ראש העיר אלי ברדה,  נציגי המשפחות השכולות, תלמידים ונציגי מנהל החינוך ואגף הרווחה, טקס להשקת הפרויקט ולחשיפת המצגות שהוכנו ע"י התלמידים. הרעיון החל ביוזמת מנהלת היחידה להתנדבות באגף לשירותים חברתיים, אילנה פרץ עייש, במסגרת פרויקטים ל'יום מעשים טובים' בשיתוף מנהלת "יד לבנים" הגברת אתי שפרלינג. במסגרת יוזמה זאת הוחלט לחזק את הקשר הבין דורי בין בני הנוער למשפחות השכולות, לתרום להנצחת הנופלים של העיר ולאפשר למשפחות השכולות להרגיש חלק מהקהילה דרך הסיפור של יקיריהם והנצחתם. בנוסף, דרך הפרויקט, להקנות לבני הנוער ערכים של מורשת קרב, קהילתיות, תרומה, למידה משמעותית, התנדבות, אמפתיה, רגישות חברתית, חשיבות המורשת, ההיסטוריה ויצירת זהות מקומית.
בין הפעילויות שהתקיימו עד כה, הוענק גם שי למשפחות השכולות בעיר, התקיים ערב הרמת כוסית לראש השנה, ערב "לכל איש יש שיר", נטיעות בט"ו בשבט וערב הוקרה לנכי צה"ל ביד לבנים במגדל העמק.
בשנת הלימודים הנוכחית, התלמידים יצרו מצגות לכל חיל ממנו הגיעו החללים, והמתנדב שהם ימין הזין את המצגות החדשות למחשבי "יד לבנים" ובהם כל המידע שנוצר במסגרת הפרויקט על כל חלל. לקראת יום הזיכרון לחללי צה"ל העבירו תלמידי שכבת ט' את הידע שצברו על חילות צה"ל וחללי העיר לשכבות הצעירות בחטיבת הביניים בכדי להקנות נופך חינוכי ערכי נוסף לפרויקט.
בהובלת הפרויקט שותפים הנהלת בית הספר אורט רוגוזין והצוות החינוכי השנה – היו מעורבים בפרויקט, רכזת חברתית חט"ב ענבר נתן צ'רקסוב, רכזת מעורבות חברתית גולדי חנניה, מנהלי בי"ס דודי גריסרו ויובל סביון. רכזת שכבת ט' תמר איפרגן, מחנכות השכבה – טניה שבכמן, מירב אלגרבלי, ויקטוריה צמח כהן, טל פחימה והמתרגלת ניקול לאונטייב.
ענבר נתן צ'רקסוב אמרה: "במסגרת הפרויקט היה מאד חשוב לנו להנחיל לבני הנוער בעיר את המורשת המקומית ולחזק את זהותם והקשר שלהם לקהילה ממנה הם צומחים". סגן ראש העיר דורון אלחרר הוסיף: "כאח שכול, אני מברך את הפעילות המבורכת שנעשתה על ידי תלמידי אורט רוגוזין להנצחת הנופלים ולחיבוק משפחות הנופלים וחיבורם לקהילה".
ראש העיר אלי ברדה סיכם: "מערכת החינוך מדגישה גם את החינוך הערכי ומחנכת את התלמידים על מורשתם של הנופלים ואת המחויבות שלנו להיות אזרחים טובים במדינתנו ונאמנים לארצנו. עידוד הגיוס והשירות המשמעותי בצה"ל הוא חלק מהחינוך הערכי וחינוך על מורשתם של בנינו שנפלו וציוו לנו את החיים. מדובר בפרויקט ערכי בעל חשיבות רבה. בכל שנה אני מתרגש לראות את התוצרים שמופקים על ידי התלמידים ובעיקר את ההתרגשות ודמעות המשפחה של המשפחות השכולות. יישר כח לכל הנוגעים בדבר".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here