קרדיט תמונה: דוברות עיריית מגדל העמק

למרות מגבלות הקורונה בעיריית מגדל העמק לא ויתרו על חגיגות חג "הסיגד" באמצעות משאית שמחה ופאנל "חג הסיגד" שהועברו בשידור חי

בשנים האחרונות במגדל העמק מציינים את חג ה"סיגד" בפסטיבל ייחודי הנמשך יומיים ונקרא "תרבות אתיופית". הפסטיבל שנוסד לפני חמש שנים בהנחייתו של ראש העיר אלי ברדה מתקיים מדי שנה במסגרתו מתקיימים אירועים שונים ומגוונים לאורך יומיים כדי לעלות על נס את המורשת, המסורת והתרבות של העדה האתיופית הנפלאה בעיר.
השנה, בעקבות מגבלות הקורונה, נאלצו במגדל העמק שלא לקיים את הפסטיבל, אך ראש העיר הנחה שלא לותר על החגיגות ובשיתוף עם המתנ"ס, משרד התרבות והספורט, משרד העלייה והקליטה והאגף לתרבות יהודית יזמו את משאית השמחה ופאנל בנושא "חג הסיגד" שהועבר בשידור חי.

ביום שלישי האחרון יצאה המשאית מרחבת המתנ"ס להופעה מסתובבת עם הזמרת קנבוש אבבה, שמוכרת מאוד בקרב העדה האתיופית. יום למחרת, התקיים פאנל בהשתתפות מברט צגאי מנהל חטיבת מחקר ופיתוח בחברת הייטק, אסתר אסייה מפרויקט "פותחים עתיד" והרב שמואל יוסף מכפר הנוער "רמת הדסה", שעסק בהשתלבות בחברה, גזענות, היחס לאחר, העצמה, הגשמת חלומות, תרבות, ערכים וחינוך.
ישראל מלסה פעיל קהילתי בירך בשם הקהילה והודה לרשות ולראש העיר אלי ברדה על שיתוף הפעולה והתמיכה בקהילת בתא ישראל והזכיר "אנו קהילה קטנה ושקטה אבל קהילה עוצמתית וחזקה".

ראש העיר אלי ברדה אמר: "משפחת מגדל העמק מברכת חג שמח לקהילה האתיופית היקרה והאהובה שלנו. את "חג הסיגד" הבא נקיים בבית מורשת לעדה האתיופית שנבנה בעלות של 4.2 מיליון שקלים, בית שיהווה מקור גאווה לקהילה ומקום מאחד ומגבש סביב המנהגים הייחודיים והעושר התרבותי של הקהילה ויחזק את הדור הצעיר למורשת האבות של בני העדה". 

קרדיט תמונה: דוברות עיריית מגדל העמק

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here