צילום: באדיבות המכללה

פתיחת הסמסטר הוכרזה במסגרת שבוע ההוקרה הלאומי למשרתי המילואים שמתקיים השבוע במכללה האקדמית להנדסה בראודה, זאת לצד שורת הקלות והטבות עבור המילואימניקים שנעשו במהלך השנה, במטרה לסייע להם לצלוח את התקופה ללא פגיעה בשנת הלימודים

המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל מציינת השבוע את שבוע ההוקרה הלאומי למשרתי המילואים, במטרה להוקיר את המשרתים ואת משפחותיהם בעורף.

במסגרת השבוע המיוחד התקיים טקס הענקת מלגות ללוחמים ע"ש סמ"ר נדב באלוה ז"ל במסגרתו הכריזה נשיאת המכללה, פרופ' שרית סיון, על פתיחת סמסטר קיץ מקוצר לסטודנטים המשרתים במילואים, שנבצר מהם להתחיל לימודיהם עם פתיחת הסמסטר. הסמסטר המקוצר יאפשר לסטודנטים אשר שירתו מעל ל-100 ימי מילואים, רצף לימודים, כך שהסטודנטים לא יאבדו שנת לימודים בעקבות מלחמת "חרבות ברזל".

הסמסטר המקוצר, שיתקיים במקביל לסמסטר ב', צפוי להיפתח בתחילת יולי ולהסתיים באמצע אוגוסט. במהלך הסמסטר ילמדו הסטודנטים המשרתים במילואים מגוון קורסי חובה בהתאם לצרכים האקדמאיים, כך שבסופו יוכלו לגשת לבחינות סוף הסמסטר עם שאר הסטודנטים.

הסגל האקדמי במכללה, נרתם באופן מלא לנושא במטרה לסייע לסטודנטים במילואים לצלוח את לימודיהם ויכין מערכי שיעור מותאמים לסמסטר קצר במיוחד.

יוזמה זו מצטרפת למתווה הלימודים המותאם שהציעה המכללה בעקבות מלחמת 'חרבות ברזל', הכולל התאמות למשרתי ומשרתות המילואים ולבני/בנות הזוג שלהם. הדבר נעשה מתוך הכרה כי התמיכה במשרתי המילואים, נפגעי המלחמה והסטודנטים המפונים מביתם, חיונית לחיזוק העורף.

פרופ'/ח שרית סיון, נשיאת המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל: "המכללה חרטה על דגלה לעשות כל שביכולתה כדי לתמוך במילואימניקים שלה ולהעניק להם את הסיוע הנדרש. המחויבות של הסטודנטים שלנו להגנה על העם והמולדת בעת הזו, וההקרבה הפיזית והנפשית שלהם, לצד הקשיים שחווים בני משפחותיהם בתקופה זו היא אינה מובנית מאליה, ואנו מודים על הזכות והאפשרות לסייע להם. הם ללא ספק מהווים אחד מיסודותיה העמוקים והמוצקים של מדינת ישראל."

 

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here