העיר ברדה וממלא מקומו אוקלנדר עם שתי הגיבורות ממגדל העמק

רגע לפני יום השואה והגבורה נערך טקס "גיבורות היופי 2018" בסימן 70 שנה למדינה ובו הצדיעו ל- 70 שורדות שואה מכל הארץ ומתוכן שתיים ממגדל העמק.

השבוע צוין יום הזיכרון לשואה ולגבורה ברחבי המדינה. רגע לפני היום החשוב התקיים טקס מרגש שכל כולו הצדעה לשבעים נשים מכל הארץ ששרדו את השואה, האירוע התקיים במעמד שרים, חברי כנסת ראשי ערים, אומנים ומכובדים רבים. במהלך הטקס אותו יזמה אל״מ רונית לב, מארגון  "מגשימים חלומות קטנים לאנשים גדולים", זכתה כל אחת מהשורדות הגיבורות ליום גדוש בפינוקים כולל סטייליסטית אישית צמודה שליוותה אותן עד לעלייתן לבמה שם קיבלו את אות "גיבורת היופי 2018". בין השורדות היו גם שתיים ממגדל העמק, פולינה בוניאק ופרלה כהן.
בוניאק, ילידת אוקראינה בת 83 חוותה את השואה בגיל 7 כשלקחו את אביה למלחמה והיא נשארה לגור עם אחיה, אחותה ואימה. הם חיו בבית מרכזי בגטו אליו הכניסו משפחות נוספות וכילדה היא זוכרת כיצד היו נפטרים אנשים בלילות ובבוקר היו מוציאים אותם בשקט מקפיא. כיום פולינה פעילה במועדון "קפה בריטניה" לניצולי שואה. הגיבורה השנייה ממגדל העמק היא פרלה כהן בת 77, ילידת פורטוגל שעברה למרוקו בגיל 3. כהן, אישה אצילה וחזקה, זוכרת שאביה מכין סכינים וכלים להתמודדות עם בוא הנאצים וביקש מבני משפחתו להתאבד במידה ויגיעו הנאצים לביתם. כיום היא פעילה במועדון "קפה בריטניה" ואם לארבעה ילדים וביניהם הזמרת ריקי בן ארי פיינליסטית "הכוכב הבא אירוויזיון".

בטקס נכחה משלחת מכובדת ממגדל העמק שכללה את ראש העיר אלי ברדה, ממלא מקומו סרגיי אוקלנדר, מנהל האגף לשירותים חברתיים ויועץ ראש העיר לענייני אזרחים ותיקים, מומי בן סימון, מנהלת אגף הקליטה פאני טבלוביץ, מנהלת המדור לאזרח הוותיק ברכה בן סדון וצוות המדור. ראש העיר ברדה העניק יחד עם שר הכלכלה אלי כהן את 'אות הגיבורות' לעשר גיבורות יופי ובכללן לשתי תושבות מגדל העמק. לאחר הטקס אמר השר: "היופי הוא בעיני המתבונן ואני ראיתי אצל אותן גיבורות לא רק יופי אלא בעיקר עוצמה והן העדות לניצחון של עם ישראל על כל אלו שניסו ומנסים להשמיד אותנו".

ראש העיר אלי ברדה הודה לאל"מ רונית לב על יוזמה ומחווה מבורכת ומרגשת של ארגון 'מגשימים חלומות קטנים לאנשים גדולים' שביקשה להצדיע לנשים הגיבורות ששרדו את השואה ומהוות השראה לדורות הבאים של עם ישראל ואמר: "הנשים היפות והגיבורות הללו לא רק ששרדו את השואה הן גם זכו להקים משפחות ולתרום את חלקן בתקומת עם ישראל ובניית ארץ ישראל וכולנו מצדיעים להן על כך".

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here