החיים החדשים שלו

ישראל בר און, שזכה להצלחה בכוכב נולד לפני מספר שנים מגיע לעפולה לדבר על ההתמודדות עם מחלת מאניה דיפרסיה ולהעביר את המסר: אפשר להחלים ממגבלה נפשית, זו לא בושה, אפשר גם לדבר על זה.

במסגרת אירועי חודש "פברואר יוצא מהכלל – תושווים ללא גבולות" שמובילה רשת המתנ"סים "שחקים עפולה" המדגיש את שילובם בחברה של אנשים עם מוגבלויות, יתקיים בשבוע הבא (23.2.20, 18:30, ספרייה עירונית עפולה) אירוע עם אורח מיוחד, ישראל בר און, שכזכור זכה לפני מספר שנים בתוכנית המוסיקה "כוכב נולד". בר און, שהצלחתו הגדולה היוותה עבורו את שיא הקריירה, התמודד עם מחלת מאניה דיפרסיה, ירד מהבמה ויצא למסע של החלמה וגילוי עצמי. כיום חוזר להופיע ובעיקר לדבר על ההתמודדות עם המחלה, המשבר הגדול, היציאה ממנו והחזרה לאור הזרקורים. בפתיחת הערב, יופיעו להקת הקלאבהאוס של עפולה.

האירוע מתקיים בהובלת רשת "שחקים עפולה" ותוכנית "עמיתים" לבוגרים, בשיתוף פעולה עם "כללית". תוכנית "עמיתים", מקדמת החלמה של אנשים עם מגבלה נפשית באמצעות השתלבות בקהילה ופועלת במסגרת "שחקים עפולה" בחמש השנים האחרונות. "עמיתים" הינה תוכנית ארצית המשותפת לחברה למתנ"סים ולמשרד הבריאות ופועלת ברחבי הארץ למען השתלבות של אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בקהילה על ידי פעילויות שונות, ליווי פרטני ואירועים להעלאת המודעות לנושא. רכזות התוכנית בעפולה, אורטל מטמון ושירן דפרין כהן, מובילות את התוכנית בעיר ונפגשות עם כ- 100 מתמודדי נפש לשיחה פרטנית אחת לחודש במתנ"ס בית ויצ"ו. בימים אלו מסיימות סדרת הרצאות בנושא בריאות הנפש בקהילה הפתוחות לקהל הרחב. כחלק מיוזמות "פברואר יוצא מהכלל" והמערך הכולל של רשת שחקים בקידום נושא הנגישות בתחומים שונים, הובילו בנוסף יום הדרכה לצוות רשת "שחקים עפולה" בנושא נגישות לאנשים המתמודדים עם מחלות נפש.

החיים החדשים שלו

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here