צילום: דוברות המכללה

"האכפתיות, האמונה הם המפתחות להצלחה"

ראש מגמת תעשייה וניהול במכללה הטכנולוגית נוף הגליל, איתן מורג, ידוע במסירותו, באכפתיות ובליווי האישי של כל סטודנט עד לדיפלומה. כשסטודנט שנה ראשונה שיגר לו הודעה על כוונתו לסיים את לימודיו, איתן נעמד על רגליו האחוריות, ערך לו רפלקציה, לא ויתר והציע אלטרנטיבות. שלושה ימים לאחר השיחה שלח הסטודנט לאיתן את ההודעה הבאה: "שמח להגיד לך שאחרי שחשבתי הרבה ובמיוחד אחרי השיחה איתך החלטתי להישאר ללמוד במכללה".

סטודנט שנה ראשונה במכללה הטכנולוגית נוף הגליל במגמת תעשייה וניהול החליט בסוף השנה ועל אף הישגיו הראויים לסיים את לימודיו.
עד כאן סיפור כמעט שגרתי שקורה באקדמיה באוניברסיטאות ובמכללות, עד שזה מגיע אל ראש המגמה, איתן מורג.
איתן מורג, מרצה וראש מגמה במכללה ראה הכל, אך כמעט מעולם לא ויתר לסטודנט ועל סטודנט.
" הבנתי מהסטודנט כי הוא חש שכנראה בחר ללמוד במקצוע שאינו רלוונטי ואינו פוגש את העבודה בה הוא עובד במפעל כיום, משתף איתן ומוסיף, הבנתי את ההתלבטות, שוחחתי עימו בטלפון בעקבות ההודעה ששיגר אליי, למחרת היום נכנסתי לשיעור במכללה, שוחחתי עם כלל הסטודנטים על סוגיה מסוימת וביקשתי לשוחח עימו .
ביקשתי להבין את קבלת ההחלטה המשמעותית לעתידו.
הסטודנט סיפר שההחלטה לפרוש נובעת מתפקידו הנוכחי בעבודה, תפקיד שהאופק שלו מצומצם, הצעתי לו להישאר ללמוד, למען עתידו, בהבנה כי לימודי תעשייה וניהול משיקים באופן מסוים לתפקידו הנוכחי אך יוצרים אופק גדול יותר לתפקידי ניהול בהמשך, הוא ביקש לחשוב מספר ימים על הכיוון שהצעתי והבטחתי לו כי גם אם יבחר לסיים לימודיו אשמח לסייע לו בכל דרך."

השיחה עם הסטודנט היתה משמעותית עבורו ולאחר מספר ימים שלח אימוג'ים של תודה ואת הדברים הבאים לאיתן:" "שמח להגיד לך שאחרי שחשבתי הרבה ובמיוחד אחרי השיחה איתך החלטתי להישאר ללמוד במכללה".
איתן מורג: "שמחתי מאוד על ההחלטה, אני מאמין במפתחות ההצלחה אכפתיות ואמונה בכל סטודנט, זה מוכיח את עצמו, זו המשנה הסדורה שלנו במכללה הטכנולוגית נוף הגליל".

 

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here