צילום טליה בן סבו

ציון, ציגי כרסנטי, הצנחן אשר תמונתו האייקונית עם חבריו, הצנחנים, ד"ר איציק יפעת וחיים אושרי, אל מול הכותל המערבי המשוחרר, נכנסה לפנתאון הלאומי, חיפש במשך ימים ארוכים את סדרת בולי ההוקרה שהנפיק דואר ישראל לרגל חמישים שנה לשחרור ירושלים ולא מצא אותם. בדואר ישראל התגייסו לסייע לציגי ואיתרו בולים אחרונים בסדרה המיוחדת." זו ללא ספק מתנה מרגשת מאוד, אחרי שחשבתי שלא אקבל את הבולים שאבדו," אומר ציגי.
לפני חמש שנים, במלאת חמישים שנה למלחמת ששת הימים ושחרור הכותל המערבי והעיר העתיקה, החליטו בדואר ישראל להעניק בטקס מרגש ומיוחד, סדרת בולים מיוחדת הנושאת את דיוקנם של שלושת הצנחנים, ציגי כרסנטי, ד"ר איציק יפעת וחיים אושרי.
התמונה שפורסמה על הבולים הייתה התמונה האייקונית שצילם, חתן פרס ישראל המנוח, דויד רובינגר, תמונת משחררי ירושלים הנושאים עיניהם בהתרגשות לעבר הכותל המערבי.
"הטקס שערך דואר ישראל בראשות המנכ"ל היה מאוד מרגש משתף ציגי, יש לי בבית מעין מוזיאון פרטי בנושא מלחמת ששת הימים וכמובן ששמרתי מכל משמר את הבולים הייחודיים בחדר זה."
אלא שלפני חודשים אחדים ארז ציגי את מגירות חייו, את ביתו ועבר עם רעייתו לאה לדירה חדשה.
"במהלך המעבר לדירה ככל הנראה נעלמה סדרת הבולים הייחודיים, משתף ציגי ומוסיף, הפכתי כל ספר, כל קרטון, כל חבילה, כל מוצג בבית ולא מצאתי את הבולים, הדבר הסב לי צער גדול."
בצר לו פנה ציגי להנהלת הדואר הראשית ונשא בליבו תפילה שימצא העתק מהבולים הייחודים.
"לשמחתי הרבה, אלחנן שפירא, מנהל השירות הבולאי נרתם במלא הכוח לסייע לי ואכן לאחר מספר ימים בישרו לי שנמצאה סדרת בולים אחרונה, התרגשתי שבעתיים כשקיבלתי את הבולים."

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here