חממה ביתית
מקור PIXABAY

בוודאי לא פעם שמעתם על המושג: "חממה", אם חשבתם שחממה רלוונטית רק עבור גידול של צמחים, ירקות או פירות לצורך מסחר, כדאי מאוד שתדעו שכיום ניתן למצוא מגוון סוגים של חממות ביתיות, אשר מטרתן היא לאפשר לכל אדם שמעוניין לגדל צמחים כלשהם או ירקות ופירות הדורשים גידול בחממה, עבור שימוש עצמאי, בביתו. חממה ביתית ניתן למצוא כיום במגוון חנויות המציעות סוגים שונים של חממות ואם יש לכם שטח בגינה או בחצר שלכם אשר בו ניתן להציב חממה, עם כל מה שהיא דורשת בה ואתם מאוד רוצים לגדל בה משהו, זה הזמן שלכם לבחור את החממה הביתית המתאימה ביותר לצרכים שלכם, לגודל השטח הרלוונטי לה ועוד.

מהי חממה ביתית?

חממה ביתית או חממה לגינה, מאפשרת לכל אדם לגדל את כל מה שהוא חפץ בה מבלי שיהיה לו צורך לחשוש ממזיקים או פגעי טבע. בין אם מדובר בגידולים אקזוטיים, בין אם מדובר בגידולים אורגניים ובין אם מדובר בכל סוג של גידול אחר, לגידול בחממה בגינה יש מגוון רחב של יתרונות. החממות המוצעות כיום עבור גינות פרטיות הן חממות המתאימות עבור שימוש אישי. מדובר בחממות בגודל קטן עד בינוני אשר ניתן להתאים אותה לשטח פרטי. כמובן שההיצע בתחום חממות ביתיות הינו מגוון ועל כן, חשוב מאוד לבחון את הצרכים שלכם ולאחר מכן, להיעזר באנשי מקצוע שיכוונו אתכם לקראת קבלת ההחלטה הנכונה אודות רכישת החממה הביתית המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

מהי מטרתה של חממה ביתית?

החממה הביתית נחשבת כיעילה מאוד כאשר מעוניינים לגדל צמחים שונים לאורך כל ימות השנה. גידול בחממה איננו תלוי באקלים החיצוני כלומר: האדם יכול לבחור לגדל בחממה צמחים, ירקות או פירות גם לא בעונה הרשמית שלהם. בחממות ניתן לגדל מגוון גידולים שונים כגון: חסות, עגבניות, חצילים, פלפלים, פרחי נוי, מלפפונים ועוד.

כיצד החממה הביתית עובדת?

החממה הביתית עובדת בדיוק כשם שחממה רגילה וגדולה יותר הרלוונטית לצרכי גידול אחרים פועלת. אור השמש מספק חום ואור ומאחר שמרבית החממות עשויות מחומר שקוף או שקוף למחצה, אור השמש מצליח לחדור אליהם דרך חיפוי החממה, נקלט דרך הצמחים והאדמה ומשתקף בתוך החממה. האור הנלכד בפנים גם יכול לצאת בקלות לאחר שנעשה בו שימוש. הצמחים השונים משתמשים בכמות החום והאור הדרושה לצורך צמיחה איכותית שלהם וכל מה שנותר, יוצא מהחממה מבלי לפגוע.

בלילה החממות עובדות בדיוק כפי שהן עובדות ביום וזאת מפני שבמהלך היום החממות אוגרות את חום השמש ועל כן, הוא מאוחסן בחממה בתהליך מחזורי וזמין לפעולה גם בשעות הלילה. בשעות הלילה החום הנאגר במהלך היום מאפשר לגידולים בחממה לגדול באותה הטמפרטורה הנדרשת להם בדיוק כפי שהם גדלים במהלך היום בטמפרטורה זו. ניתן לסייע לתהליך הגדילה והצמיחה בלילה על ידי הצבת חביות מים הצבועות בשחור, הידועות כאובייקטים כהים האוגרים אנרגיית חום מתחת למדפי הצמחים.

מלבד זאת, כדאי מאוד לווסת את הטמפרטורה בחממה באמצעות אוורור החממה. ללא אוורור ראוי של החממה יש סיכוי שהטמפרטורה בחממה תהיה גבוהה מאוד ובשל כך הצמחים שגדלים בחממה ישרפו. על כן, חשוב מאוד להקפיד על פתחי אוורור תואמים בחממה.

היכן כדאי לרכוש חממה ביתית?

אם החלטתם לרכוש חממה ביתית, חשוב מאוד לרכוש אותה במקום הטוב ביותר. מקום שבו ניתן למצוא מגוון חממות ביתיות, איכותיות ותואמות עבור גידולים ביתיים מבחינת כל מה שהן מציעות בהן, זהו המקום שבהחלט כדאי לבחור בו לצורך רכישת החממה הביתית המתאימה לכם. טבעלו מציע לכם את החממות הביתיות הטובות ביותר עבור כל צורך ומטרה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here