קרדיט צילום: ערן בן יאיר

ביקור היסטורי בגרנות. שר החקלאות של קניה, מר פרנקלין לינטורי, התארח בגרנות, יצואנית האבוקדו הגדולה בישראל. השר ביקר במתחם גרנות שליד חדרה, סייר בבית האריזה לאבוקדו, במעבדת החדשנות של החברה וקיבל סקירה על פעילות גרנות בארץ ומעבר לים. אירחו את השר עמית בן יצחק יו"ר גרנות, אביתר דותן מנכ"ל גרנות אינטרנשיונל וגיורא מרום מנכ"ל צומח גרנות.

ביקור שר החקלאות של קניה נערך על רקע שיתוף פעולה ייחודי שנחתם בין גרנות לבין חברה בריטית להקמת שרשרת ערך באבוקדו בקנייה. חברת גרנות אינטרנשיונל, שותפות של קבוצת גרנות וקבוצת SMP, חתמה על הסכם שותפות עם חברת Agris, המשמשת כחטיבת החקלאות והייעור של חברת ההשקעות הבריטית Maris, להקמת חווה חקלאית לגידול אבוקדו בקניה. החווה, שתפעל תחת השם Ndabibi, מוקמת בתמיכת קרן ההשקעות הבינלאומית AgDevCo ומתפרסת על שטח של כ-4,500 דונם. השותפות משלבת את המומחיות של גרנות כאחת מיצרניות ומשווקות האבוקדו הגדולות בעולם עם הידע והקשרים המקומיים של Agris.

שר החקלאות של קניה, מר פרנקלין לינטורי נשא דברים בביקור ואמר כי, "לכבוד הוא לי לייצג את קניה בסיור שטח בחברת גרנות הבינלאומית, שהיא אחת ממגדלי האבוקדו הגדולים בשוק הישראלי. אני שמח לציין שגרנות כבר הקימה את הבסיס שלה בקניה בנאיוואשה, מחוז נאקורו, שם החלו לגדל אבוקדו בקנה מידה גדול לשוק הייצוא וגם ליצור הזדמנויות תעסוקה לעובדים רבים באזור. הממשלה, באמצעות המשרד שלי, תשתף פעולה עם גרנות לטובת החקלאים שלנו שייהנו מטכנולוגיה, ידע, ניסיון רב שנים וקשרי שוק בינלאומיים. בקניה יש את מזג האוויר, קרקע ומים היוצרים סביבה אידאלית, מהטובות בעולם, לגידול אבוקדו".

יו"ר גרנות, עמית בן יצחק התייחס לדברים ואמר כי הקשרים העסקיים הנרקמים בין גרנות לקניה מהווים מקור השראה ועניין לאורחים ולמארחים גם יחד. "אנו מאמינים שזו תחילתו של קשר ארוך שנים שיתרום לכולנו ומעל הכל מבחינתנו יחזק את מעמדם של חקלאי ישראל וגרנות בתעשייה העולמית".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here