סגירת חופי הכינרת והירדן בסופי השבוע ללא פיקוח והצלה - הינה סכנת חיים
עזרא באזי, איגוד ערים כינרת

במכתב ששלח עידן גרינבאום, יו"ר איגוד ערים כינרת וראש מועצה אזורית עמק הירדן למאיר בן-שבת, ראש המטה לביטחון לאומי (המל"ל) ולשר הפנים ח"כ אריה מכלוף דרעי, כותב גרינבאום, כי בהמשך לתקנות החדשות שפורסמו בסוף השבוע האחרון ולקראת כניסתן בסוף השבוע הקרוב, התוצאה של סגירת חופי הים בסופי השבוע עלולה לעלות בחיי אדם, מאחר וגם כאשר החופים סגורים לא ניתן למנוע את הכניסה הרגלית אליהם. כאשר בחוף אין מציל, עזרה ראשונה ושירותי סדרנות, הסכנה לציבור גדולה, כמו שהיה בסגר בימי חג הפסח ויום העצמאות.

גרינבאום מבקש מראש המל"ל ושר הפנים לשקול שוב את ההחלטות הרות הגורל הללו, בטרם יוטל סגר בסופי השבוע.

סגירת חופי הכינרת והירדן בסופי השבוע ללא פיקוח והצלה - הינה סכנת חיים
טלי בר, איגוד ערים כינרת

בין הדברים שכותב גרינבאום במכתב :בשבועות האחרונים גודשים בסופי השבוע את חופי הכינרת המלאה על גדותיה עשרות אלפי מבקרים. אנו באיגוד ערים כינרת שמחים לארח את כולם בהתאם לכללי התו הסגול ולאפשר לציבור ליהנות תוך שמירה על כל הכללים.

גרינבאום מציין, כי בניגוד לחופי הים התיכון, מדובר בעיקר על משפחות המגיעות לבילוי של מספר ימים בקמפינג באחד מ-15 חופי האיגוד, כולם חופים שקטים המותאמים למשפחות. מרבית המשפחות מגיעות ביום ה' אחר הצהריים או ביום ו' בבוקר ונשארות בחופים עד יום ראשון.

משמעות ההחלטה על סגירת החופים ביום ו' בשעה 17:00 תהיה צורך בפינוי של אלפי נופשים אם לא למעלה מכך ונעילת שערי החופים. פעילות זו לבדה צפויה להימשך שעות רבות ותצריך השקעת כוחות משטרה בסדרי גודל משמעותיים.

סגירת חופי הכינרת והירדן בסופי השבוע ללא פיקוח והצלה - הינה סכנת חיים
צילום ארז ביטון

עוד מציין גרינבאום, כי בנוסף לחופים המוכרזים השקטים שמפעיל איגוד ערים כינרת, יש סביב לאגם עוד קילומטרים רבים של חופים לא מוסדרים ולא מוכרזים, המושכים גם הם אלפי מבקרים וגם אותם יהיה צורך לפנות וכאן כאמור המשימה מורכבת עוד יותר, כולל חופי נהר הירדן (בחלקו הצפוני הנשפך לכנרת ובחלקו הדרומי היוצא מהכנרת) מתגודדים אלפי מבקרים בסופי השבוע, רבים מהם בני נוער המבלים את חופשת הקיץ. כל חופי הירדן אינם מוכרזים ואינם מוסדרים.

עוד כותב גרינבאום במכתבו, כי על המל"ל לתת הדעת על חופי כפרי הנופש והמלונות הפזורים סביב לאגם. לכל אחד מהמלונות ומכפרי נופש אלה חוף רחצה מוכרז ובכל אחד מהם שוהים בסוף השבוע מאות ישראלים ששילמו במיטב כספם כדי לצאת לחופשה. גם כך מצויים עסקי התיירות במשבר גדול וסגירת החופים הללו בסוף השבוע עלולה להמית על התיירנים  מכה אחת יותר מדי, ממנה כבר יתקשו להתרומם.

סגירת חופי הכינרת והירדן בסופי השבוע ללא פיקוח והצלה - הינה סכנת חיים
עזרא באזי, איגוד ערים כינרת

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here