קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה.
קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה.

סופרת הילדים סיגל מגן סיימה בימים אלה את ספר הילדים הראשון שעוסק בנגיף הקורונה והשלכותיה וגייסה את ילדי הצוות של מרכז רפואי העמק לאייר את האיורים של הספר.

"סבְתָא שׁוּלָה גָּרָה בַּעֲפוּלָה, לֹא הִרְשׁוּ לָהּ לָצֵאת לִקְנִיּוֹת כְּמוֹ שֶׁהִיא רְגִילָה. עַכְשָׁיו מְסֻכָּן לָצֵאת – יֵשׁ בַּחוּץ מַחֲלָה". כך מתחיל סיפור הילדים הראשון בישראל ככל הנראה שכתבה סופרת הילדים סיגל מגן. את ההחלטה לכתוב סיפור ילדים אודות התפשטות נגיף הקורונה קיבלה מגן בעקבות הפרסום אודות היוזמה של ראש העיר אבי אלקבץ ומנהל מרכז רפואי 'העמק' ד"ר זיו רוזנבוים לפני כשבועיים על פתיחתו של בית ספר לילדי הסגל של בית החולים לפני כשבועיים שם עבדה אימה כאחות משך שנים ארוכות.

השבוע, לאחר שסיימה את כתיבתו של ספר הילדים היא ביקשה להשמיעו, בהקראת בכורה, לילדי הסגל הרפואי כאות הוקרה על העבודה הקשה של הוריהם בימים אלה. בנוסף, הפתיעה מגן את הילדים כאשר בישרה להם שהם נבחרו לאייר את האיורים של הספר החדש ואף הסבירה להם כיצד לעשות זאת.

קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה.
קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה.

במהלך המפגש הווירטואלי שהתקיים השבוע אמרה מגן לילדים: "החלטתי לכתוב ספר ילדים לאחר שראיתי את כל הדברים הטובים שראש העיר אבי אלקבץ עושה למען ילדי העיר וביניהם פתיחת בית ספר לילדי סגל העובדים של מרכז הרפואי 'העמק' שם עבדה אימי כאחות משך שנים ארוכות".

ראש העיר אבי אלקבץ התייחס למחווה של הסופרת מגן ואמר: "הקשר של העיר עפולה עם סיגל מגן הוא ארוך שנים ואנחנו שמחים שילדי הסגל הרפואי זכו לשמוע את הספר ראשונים ואף לאייר את האיורים. זאת התודה שלנו להוריהם על העבודה הקשה שהם משקיעים בימים אלה כדי להציל חיים".

קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה.
קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here