בנק הפועלים ועמותת
דוברות עיריית מגדל העמק

מגדל העמק: בנק הפועלים ועמותת "להיטיב" פועלים יחד למען עצמאות פיננסית של משפחות בעיר

בנק הפועלים תומך בעמותת "להיטיב", בראשות ד"ר דגנית בידרמן-שלו, אשר פועלת במגדל העמק למען עצמאות פיננסית של משפחות בפריפריה ויציאה ממעגל העוני.

מסלול "פועלים לקידום תעסוקה" שמתקיים במגדל העמק ותומך בקהילת משפחות של כ-300 איש, מכשיר בני משפחה לעולם התעסוקה במאה ה-21, נותן כלים כלכליים וליווי ייחודי של העצמה אישית ורגשית בשיטות אימון מתקדמות. העמותה מלווה את בני המשפחה מול מעסיקים, מול מוסדות המדינה ומול הרשות המקומית ובכך מעניקה טיפול שלם שמייצר הצלחה ומאפשר את היציאה מתלות לאחריות.

עבודת העמותה בעיר מראה שכ-90% מהמשפחות שסיימו את מודל ההתערבות של העמותה, ירדו מתלות בתמיכות של הממשלה והרשות המקומית.

כמו כן, הבנק שותף למהפכת מעבדת העוני הראשונה בעולם, שמוקמת בימים אלו במגדל העמק בשותפות עם משפחת ג'ף ודבי שוורץ, מגדולי הפילנתרופים היהודים. המעבדה מפתחת מודלים חדשניים מבוססי דאטה להגברת כושר ההשתכרות והתעסוקתיות, וצפויה לייצר מודלים שיהיו בשימוש רשויות מקומיות בארץ ובעולם.

ביוני, הגיעה הנהלת המרכז לבנקאות פיננסית בבנק הפועלים להיכרות מקרוב של הפרויקט במגדל העמק ונפגשו עם ראש העיר אלי ברדה שסיפר על הצלחת פרויקט להיטיב בעיר וכיצד ניתן לשכפלו לערים נוספות בישראל. נעמה הלוי, סמר בשארה ושני ארז-דפרוש גם פגשו מקרוב נציגי משפחות מקהילת להיטיב ומסייעים כיום למצטרפים החדשים לפרויקט.

בנק הפועלים ועמותת "להיטיב" פועלים יחד למען עצמאות פיננסית של משפחות בעיר
דוברות עיריית מגדל העמק

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here