רצועת חוף צינברי | צילום: שי מזרחי, איגוד ערים כינרת

שבוע לפני החג ועם השלמת היערכות בתי המלון, חדרי האירוח והאטרקציות, לקבלת אורחים על פי 'התו הירוק', ענף התיירות שספג נזק כלכלי עצום בשנה האחרונה עקב משבר הקורונה, מתחיל את שיקומו עם תפוסות גבוהות ומבורכות של מעל 95% בחג הפסח, בתיירות הכפרית בגליל, בגולן, בכינרת ובערבה התיכונה.

באיגוד ערים כינרת מברכים על הגשמים שמילאו את האגם הלאומי ונערכו לקליטת המוני הנופשים הצפויים לפקוד את חופי איגוד ערים כינרת המתופעלים כחופים שקטים, ללא השמעת מוסיקה.

עידן גרינבאום, יו"ר איגוד ערים כינרת אומר: "העונה אנו מצפים ליותר מ- 2.5 מיליון נופשים בכינרת, עקב החשש לטוס לחו"ל בשל הקורונה. לחופי האיגוד מצטרפים השנה 2 חופים- חוף צמח המיתולוגי, שהיה סגור שלוש שנים, עבר שיקום מאסיבי וכעת הגדרות הוסרו והציבור מוזמן לבלות בו ללא תשלום. כמו כן, נוסף חוף סוסיתא שנפתח לאחר שנה בה היה סגור לעבודות בטיחות. אני מאחל לכולם חופשה נעימה ובטוחה בכינרת". בנוסף, מזמינים באיגוד במהלך חול המועד לסיורים מודרכים ללא תשלום "בשביל סובב כינרת", אל פריחות האביב, תצפיות ואתרים היסטוריים סביב הכינרת וכן שייט ללא תשלום ב"מעבדה השטה" בחסות בנק הפועלים. כל הפעילות מונחית על ידי צוות מדריכים של איגוד ערים כינרת.

חוף צמח | צילום: איגוד ערים כינרת

בכפר הנופש עין גב הממוקם על שפת הכינרת נרשמת תפוסה של מעל 80% לחג הפסח. יש עדיין מקומות פנויים. חיים סתתיהו, מנכ"ל כפר הנופש עין גב אומר, כי עם השלמת היערכות כפר הנופש על פי ה'תו הירוק', התקבלו אלפי פניות "ניכר כי עם ישראל מעוניין ליהנות מיופייה של הכינרת המלאה ולנוח מהמשבר שחווה. האורחים ייהנו מחדרי כפר הנופש, הממוקמים בסמוך לקו המים, מחוף רחצה רחב ידיים, עם שירותי הצלה מסודרים וממסעדות נמל עין גב-'מסעדת הדגים' ו'מפגש הדייגים', כשר לפסח" אומר סתתיהו.

 

נעמי בקר, מנהלת החברה הכלכלית במועצה אזורית הערבה התיכונה אומרת, כי לחג הפסח נרשמו תפוסות של מעל- 90% במרחב הכפרי במושבי הערבה התיכונה, המותאם ל'תו הירוק', "בחג הפסח ייהנו האורחים הרבים שכבר הבטיחו את מקומם בתיירות המדברית בערבה התיכונה, ממגוון סוגי לינה כפרית, קטיף עצמי, טיולי שטח אל גבי המים ונופי בראשית והרבה שעות אור ושמש המועילה לבריאות, באווירה חקלאית, לצד נופי בראשית מרהיבים" אומרת בקר.

'זמן ערבה' ומאגר נקרות עין יהב | צילום אביעד בר

בכפר הנופש עין זיוון הממוקם בצפון רמת הגולן נרשמה תפוסה של 100% בבקתות עץ כפריות במרחב הפתוח. דיתי גולדשטיין, מנכ"לית כפר הנופש עין זיוון אומרת, כי עם ישראל צמא לחופשה אחרי שנה של סגרים, "אנו מברכים על הפניות וההזמנות הרבות שמילאו את הבקתות וחדרי כפר הנופש, הערוך לקבלת האורחים על פי 'התו הירוק'. מזג האוויר נוח, הגולן ירוק ופורח וכדאי להגיע וליהנות מכל מה שמציע הגולן".

‏‏כפר הנופש עין זיוון | צילום: כפר הנופש עין זיוון

כמו כן, נפתח השייט בירדן- אתר השייט והאטרקציות 'אינדי פארק' במפגש התעלות סמוך ליסוד המעלה, מציע אטרקציה חדשה – 'אופניי קפסולה' משפחתיים לרכיבה על גדות הירדן, לצד שייט קייקים, סירות פדלים, סאפ, סדנאות יצירה ומתקני שעשועים המותאמים לילדים וגם פסט פוד לסעודה בפינות הישיבה.

אינדי פארק | צילום: רונן טופלברג

 

מועצת הדבש מזמינה לביקור במרכזי המבקרים במכוורות ברחבי הארץ. אופי רייך, מנכ"ל מועצת הדבש אומר: "כולם מוזמנים לבקר במכוורות, בעיקר בתקופה זו בה שפע של מרבדי פריחה שופעת, לפגוש דבוראים, לטעום דבש וללמוד על עולמה של דבורת הדבש ועל חשיבותה בהאבקת פרחי ירקות ופירות. השנה התברכנו בגשמי ברכה, שיבטיחו את פריחות האביב והקיץ ויביאו לאגירת דבש גבוהה".

פסח בדבורת התבור | צילום: דבורת התבור

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here