מגדל העמק: התושבים מתחייבים לשמור על עיר נקייה  3
קרדיט צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

בימים אלה יצאה לדרך "אמנה" ייחודית כחלק מהתכנית העירונית "עיר נקייה ומקיימת" ובמסגרתה מתחייבים תושבי מגדל העמק לשמור על עירם נקייה. אתם כבר חתמתם?

אמנם חג הפסח מאחורינו אבל במגדל העמק ממשיכים לשים דגש גדול על נושא הניקיון ושמירה על איכות הסביבה והקיימות. הרשות המקומית מקדמת בימים אלה בהובלת האגף לשירותים חברתיים – מדור קהילה ופעילי "נאמני השכונה-ותיקים בסביבה, אמנה הקוראת לתושבים להצהיר שגם הם שומרים על ניקיון העיר.

את האמנה מפיצים הפעילים בעמדות ההסברה שהם מקימים ברחבי העיר במטרה להעלות את המודעות לחשיבות השמירה על הניקיון במרחב הציבורי בכלל ובעיר בפרט. הפעילים מציעים לעוברי האורח לחתום על האמנה הייחודית שבין היתר נכתב בה: "אנחנו, תושבי מגדל העמק החתומים מטה, מתחייבים לשמור על סביבה נקייה. נקפיד שלא להשליך פסולת ברשות הרבים ואף נאסוף פסולת, ניידע את מכרינו ונתרום להשארת שטח נקי". נוסף על כך, מציעים הפעילים לחותמים לקחת על עצמם מעשה טוב אחד מתחום הניקיון, שעד היום לא קיימו, מתוך רשימת מעשים המוצגת להם. נאמנת השכונה, המתנדבת שוש עלמני סיפרה: "היעד שלנו זה שיחתמו כמה שיותר תושבים על מנת להראות עד כמה לכולנו אכפת ושתושבי העיר מביעים ערבות וכבוד הדדיים זה כלפי זה, באמצעות שמירה על הסביבה. אנו רוצים להראות שאנו אוהבים את העיר ורוצים לשמור עליה כמו ששומרים על הבית". תושבים המבקשים לחתום על האמנה מוזמנים לעשות זאת באמצעות חתימה בדוכני ההסברה הפזורים מעת לעת ברחבי העיר או באתר atzuma.co.il ולהצטרף לתושבים שכבר חתמו עליה בחודש האחרון.

סגן ראש העיר, אלי בקסיס, הממונה על האגף לשירותים החברתיים המוביל את העצומה חתם השבוע על האמנה ואמר: "אני מודה לפעילי 'ותיקים בסביבה' אשר משמשים מודל לאזרחות טובה ולקיחת אחריות על הסביבה, וקורא לתושבי העיר להתחייב לשמירה על המרחב הציבורי, כי זה הבית שלנו".

חבר מועצת העיר ומחזיק תיק חזות העיר, דורון אלחרר, הודה לראש העיר אלי ברדה על תוספת התקציב, כוח אדם ואמצעים לאגף חזות העיר ואמר: "שיתופי הפעולה עם אגף הפיקוח והאגף לשירותים חברתיים והתושבים הם חלק ממאמץ משותף של התושבים,  הפעילים ועובדי הרשות ויחד נשמור על מגדל העמק נקייה ירוקה ופורחת".

קרדיט צילום: דוברות עיריית מגדל העמק
קרדיט צילום: דוברות עיריית מגדל העמק
קרדיט צילום: דוברות עיריית מגדל העמק
קרדיט צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here